2008.09.04. 18:27

Európa-bajnok lett a mezőberényi mazsorett

A mezőberényi Szőcs Viktória szerezte Magyarország egyetlen aranyérmét a lengyelországi Opoléban megrendezett mazsorett Európa-bajnokságon. Az ifjú hölgy a junior botos szóló kategóriában elképesztő fölénnyel, 2,5 ponttal utasította maga mögé a mezőnyt.

p. g.

A mezőberényi lányok amúgy is kiválóan szerepeltek a népes, mintegy 1700 versenyzőt felvonultató mezőnyben: a senior pom-pon szólóban Molnár Zsuzsanna a harmadik lett, míg a junior botos duóban Kótai Éva és Varga Anita kettőse ugyancsak a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A csapat ezenkívül több értékes helyezést is elkönyvelhetett, míg a Miss Mazsorett versenyen Gyurkó Brigitta az első udvarhölgynek járó elismerést érdemelte ki. A versenyen a fehéroroszok vagy például az ukránok mellett ezúttal is ott voltak a sportág legjobbjai, a csehek és a szlovákok, míg hazánkat Debrecen, Hajdúszoboszló, Dunaföldvár, Nyúl, Fábiánsebestyén, Makó és természetesen Mezőberény csapata képviselte.