2008.08.16. 19:38

Labdarúgás: pont nélkül térhet haza az Orosháza Budafokról

Budafok—Orosháza FC 1—0 (1—0) - NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Budafok, 100 néző. V.: Ifj. Tóth (Lászlai, Csöngető).

G. F.

Budafok: Frank — Rétsági, Hacker, Havlik, Nagy A. — Fábián, Kóbor (Skukalek), Tóth G., Horváth T. (Fülöp) — Dobray, Nagy G. (Langer). Edző: Tóth Bálint. Orosháza: Halász — Szűcs (Elekes), Szabó N., Pardi, Sipka — Mike, Kerepeczki, Szabó T. (Bakos), Lovas (Kis-Szabó) — Baranyai, Lupsa. Edző: Jakab Péter.

32. perc: Kóbor futott el a jobb szélen, beadása Dobrayt találta jó helyzetben, ő egy csellel becsapta védőjét, majd higgadtan lőtt Halász kapujába, 1—0.

Közepes iramban kezdődött a mérkőzés, az első játékrészben jobbára küzdelem dominált a pályán, de amíg a vendégek több gólszerzési lehetőséget is elhibáztak, a hazaiak szinte az első valamirevaló támadásukból megszerezték a vezetést. A szünet után teljesen átvette a játék irányítását a viharsarki együttes, és szinte végig nyomasztó fölényben játszották ezt a játékrészt, de sajnos csatáraik sorra elhibázták az adódó lehetőségeket. A látottak alapján egy olyan mérkőzést vesztett el az orosházi gárda, ahol gólokkal kellett volna nyernie.

Jó: Frank, Nagy A., Dobray, ill. Pardi.

Tóth Bálint: — Nagy küzdelemben megérdemelt győzelmet arattunk. Jakab Péter: — Egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfelünknek, ezért vesztettünk.