hirdetés

2021.02.23. 10:32

Lakásbiztosítások összehasonlítása egy helyen

Nem véletlenül vannak biztosítási üzletkötők („ügynökök”). Azért is van rájuk szükség, mert saját magunktól nem szívesen gondolunk olyan eseményekre, mint lakástűz, csőtörés, árvíz, földrengés, robbanás, villámcsapás, hónyomás, jégverés, és főleg nem olyasmikre, mint idegen tárgy ütközése, idegen vagy légi jármű ütközése. És bár nagy esélyünk van arra, hogy a komolyabb balesetek egyike sem fog velünk megtörténni életünkben, a mondás szerint jobb félni, mint megijedni. Vagyis érdemes felkészülni a nem várt eseményre is: aki elővigyázatos, könnyebben elkerüli a problémákat. A 2020-as év egy abszolút nem várt és kiszámíthatatlan világjárvánnyal sajnos ráerősített erre a gondolkodásra.

PR cikk

Forrás: pexels.com

Sokan kötnek lakásbiztosítást?

A válasz „igen”, legalábbis Magyarországon. Itthon a lakások kb. két harmada (65-70%-a) biztosított, azonban sok biztosítási szerződés elavult, hiszen 2 évente ajánlott aktualizálni a szerződéseket.

Most milyen a helyzet a lakásbiztosítási piacon?

A tavalyi és az idei évre is igaz, hogy a biztosítók igyekeznek még több kedvezményt adni a lakásbiztosításokra. Ennek az egyik oka talán a már említett koronavírus világjárvány is, amely során sokan mondtak le olyan előfizetéseket, amelyek nem tűntek létfontosságúnak.

Érdemes lehet az összes biztosítócég között böngészni, mert egyes kisebb cégek óriási kedvezményeket adhatnak.

Hogyan lehet egyszerűen megtudni több cég ajánlatát?

Nem mi vagyunk az elsők, akik ezzel a problémakörrel / munkafolyamattal találkozunk. Szeretnénk a legjobb árakat megtalálni, de nem akarunk órákat a gép előtt görnyedni és apró betűs szövegeket olvasni, főleg nem biztosításokról. Szerencsére vannak olyan weboldalak (mint például a biztoshely lakásbiztosítás kalkulátor), ahol egy helyen összehasonlíthatja több biztosító ajánlatát.

Hogyan működik egy lakásbiztosítás kalkulátor?

Képzeljünk el egy olyan céget, amely nem csak egy biztosítócég ajánlatait szedi össze számunkra, hanem a piac szinte teljes egészét lefogva akár egy tucat biztosítócéggel is szerződésben áll.

Érdeklődőként nem kell mást tennünk, mint rákattintunk például a Biztoshely.hu lakásbiztosítás linkre, itt pedig dönthetünk, hogy megadjuk-e az adatainkat, hogy egy szakértővel beszéljünk, vagy csak online adjuk meg az adatainkat. Készüljünk fel lelkiekben, hogy ez több lesz, mint néhány kattintás. Meg kell adnunk a szerződéskötés okát, a biztosítandó vagyontárgyakat, személyes adatainkat, az épület típusát, falazatát, építési évét, ha van, a riasztó típusát, stb.

Miért van szükség erre a sok adatra?

Képzeljük magunkat a biztosítócég helyébe. Egy bizonyos összegért biztosítjuk azt, hogy ha kár keletkezik az ingatlanban, mi állni fogjuk. Itt egészen másról van szó egy új építésű, modern, napelemes villa esetében, mint egy kétszáz éves, omladozó, gázzal és ötven éves kábelezéssel.

Elsőre talán kellemetlennek tűnik a sok adat begépelése, de ahogy említettük, a mi döntésünk, hogy egy szakértővel tárgyaljuk-e meg a részleteket, vagy minden adatot egyedül adunk meg.

Bárhogyan is válasszunk, mi úgy gondoljuk, hogy jobban járunk, ha egy független (tehát több biztosító ajánlataihoz hozzáférő) céggel keressük meg a számunkra leginkább megfelelő ajánlatot.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában