2024.11.18. 06:21
Sablonos kommunikáció, nárcisztikus vonások – így látja Magyar Pétert a szakpszichológus
A Tisza Párt vezetőjének botrányos viselkedése komoly hitelességi problémákat vet fel. Magyar Péter gyakran kerül kontrollvesztett állapotba a szakember szerint – írja a Magyar Nemzet.
Magyar Péter, a Tisza Párt megemlékezésén az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulóján
Forrás: MW
Fotó: Polyak Attila
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője egyre gyakrabban kerül a középpontba különböző botrányokkal, amelyek rendszeresen az agresszív viselkedéséhez kapcsolódnak. Hangfelvételek tanúsítják az erőszakos, fenyegető kommunikációt, amit nemcsak a magánéletében, hanem párton belüli beszélgetéseiben is alkalmaz.
Az érintett felvételek tartalma nem mindig egyértelmű, ám az mindenképpen beszédes, hogy ezekből a botrányokból soha nem következik bocsánatkérés vagy önkritika Magyar Péter részéről
– állapította meg a Magyar Nemzetnek Hal Melinda.
A klinikai szakpszichológus rámutatott:
Magyar Péter politikai szereplései során gyakran érzékelhető, hogy elsősorban sablonos szövegekkel operál, és amikor konkrét kérdéseket kap, különösen a párt programjával kapcsolatban, azonnal zavarba jön.
A nyilvános szereplései során negyven-hatvan másodperces monológok után következetlenség és düh jellemzi, ami egyértelműen arra utal, hogy nincs felkészülve a valódi politikai vitákra. Mindez tanulható, a tapasztalat megszerezhető bárki számára, ahhoz azonban először a hibák belátása szükséges – fogalmazott az MCC Tanuláskutató Intézetének vezető kutatója.
Magyar Péter viselkedése nárcisztikus személyiségre utal
A szakpszichológus véleménye szerint Magyar Péter kommunikációs stílusára a következetlenség jellemző:
a Tisza Párt elnöke egyszerre próbál dominálni és hatni a közönségére, miközben hiányoznak a valódi programok és konkrétumok.
Hal Melinda szerint
Magyar Péter személyiségében nárcisztikus jegyek is felfedezhetők, melyek dominanciára és uralkodásra való hajlamot tükröznek. Ez a karakterisztika gyakran kisebbségi komplexusokkal párosul, ami magyarázatot adhat arra, miért tűnik egyszerre magabiztosnak és önbizalomhiányosnak nyilvános szereplései során.
A cikk folytatása IDE kattintva érhető el.