Ausztrál Nagydíj

2018.03.24. 09:42

Hamiltoné az első rajtkocka a szezonnyitón

A négyszeres világbajnok és címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a szezonnyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti meg az élről.

Mercedes' British driver Lewis Hamilton celebrates his pole position after the Formula One qualifying session in Melbourne on March 24, 2018, ahead of the Formula One Australian Grand Prix. / AFP PHOTO / GLENN NICHOLLS / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --

A 33 éves Hamiltonnak ez pályafutása 73. pole pozíciója, Ausztráliában hetedszer győzött az időmérőn.

A címvédő mellől Kimi Räikkönen, a Ferrari finn versenyzője startolhat majd, míg a harmadik rajthelyet a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája foglalhatja el.

Daniel Ricciardo, a Red Bull hazai közönség előtt szereplő versenyzője ötödik lett az időmérő edzésen, de a pénteki második szabadedzésen elkövetett szabálytalansága miatt három pozícióval hátrébb, a nyolcadik kockából kell majd indulnia.

A melbourne-i kvalifikáció utolsó szakaszát 10 percre félbe kellett szakítani, miután Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas az első kanyarban megcsúszott és a falba csapódott. A pilóta sérülés nélkül megúszta az esetet, de mért kört így nem tudott teljesíteni, ezért a futamot majd csak a 10. helyről kezdheti meg.

Az 58 körös Ausztrál Nagydíj vasárnap – magyar idő szerint – 7.10 órakor rajtol el Melbourne-ben.