nba

2021.04.18. 08:20

A Lakers megverte a ligaelsőt

A címvédő Los Angeles Lakers otthon hosszabbítást követően 127-115-re bizonyult jobbnak a ligaelső Utah Jazznél az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A Jazznek ez volt a harmadik ráadásos mérkőzése a szezonban, mind a hármat elveszítette. A Lakers ötödik túlórás meccsén negyedszer nyert.

A két kulcsember, Jayson Tatum és Stephen Curry külön pontpárbaját utóbbi 47-44-re megnyerte ugyan, de a mérkőzés végén előbbi ünnepelhetett győzelmet, miután a Boston 119-114-re legyőzte a Golden State Warriorst. A Celtics sorozatban hatodszor nyert.

A több kulcsjátékosát nélkülöző San Antonio Spurs 26 ponttal bizonyult jobbnak a Phoenix vendégeként. A Suns hazai környezetben tíz győzelem után maradt alul ismét.

Nikola Vucevic 25 ponttal, hét lepattanóval és öt gólpasszal vette ki a részét a Chicago tízpontos (106-96) sikeréből a Clevelanddel szemben. A Bulls ezzel lezárta öt mérkőzés óta tartó nyeretlen sorozatát.

Immár négy találkozó óta veretlen a Washington, a Detroit elleni 121-100-as győzelemből a liga pontszerzőlistájának éllovasa, Bradley Beal 37 ponttal vette ki a részét. A Wizardsban Russell Westbrook ismét tripla duplával – 15 pont, 14 lepattanó, 11 gólpassz – zárt, a szezonban 25. alkalommal, és így már csak tízzel van lemaradva Oscar Robertson 181-es ligarekordjától.