Közélet

2011.07.20. 15:46

Megújul a református templom Zsadányban

A vidéki örökség megőrzésére kiírt pályázaton elnyert támogatással újul meg az Úr hajléka Zsadányban.

B. I.

A Demeter Ottó lelkipásztor vezette Zsadányi Református Egyházközség pályázott az országos műemlékvédelmi oltalom alatt álló, 1794-1799 között épített református templom felújítására.

Az egyházközség több mint 29 millió 900 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap (EMVA) támogatási keretéből. A felújításhoz saját erőt az egyházközségnek nem kellett biztosítania.

Demeter Ottó elmondta: az elnyert támogatásból egyebek mellett lecserélték a 32 méter magas templom toronysisakját. Így a korábbi horganyzott lemez helyett, az idő viszontagságainak hosszabb ideig ellenálló vörösrézlemez borítást kapott a torony. A kivitelező a párkányokat is kijavítja, s hófehér új köntöst kap kívülről az Isten otthona.

Az aljzat szigetelését követően új, a műemlékvédelmi szakemberek által engedélyezett belső burkolatot kap a templom, belülről is kifestik, illetve parkolóhelyeket alakítanak ki a templom és a parókia között. A felújítási munkálatokat a tervek szerint jövő tavaszra fejeződnek be.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!