Közélet

2006.04.03. 17:07

Nincs bérmegállapodás

A Húsipari Dolgozók Szakszervezetének választmánya hétvégi ülésén elégtelennek ítélte az idei ágazati bértárgyalásokat. A választmány kibővítette sztrájkbizottságát, melyet tíz nap múlva összehív — tájékoztatott hétfőn Bezdán János, a választmány tagja, a Gyulai Húskombinát Rt. szakszervezetének elnöke.

(ö)

Bérmegállapodás még kevés vállalatnál született. Az ágazatnál a korábbi években a béremelésekről szóló intézkedéseket meghozták április elsejével.
A szakszervezet felháborítónak tartja, hogy egyes cégeknél, mint a Kometa 99 Kft.-nél, a Pápai Hús Rt.-nél, vagy a Gyulai Húskombinát Rt.-nél tárgyalások sem kezdődtek az idei bérfejlesztésről. A választmány felhatalmazta a sztrájkbizottságot, hogy tíz napon belül üljön össze.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!