2009.09.16. 22:49

BL: Helytállt Liverpoolban a Debrecen

1-0-ra kikapott a Debrecen az Anfield Roadon, ám nem kell szégyenkeznie a teljesítménye miatt.

Horváth László (Dunántúli Napló)

Ahogy sejteni lehetett, eleinte szinte folyamatosan a magyarok térfelén pattogott a labda. Sokáig hősiesen védekezett a hajdúsági együttes, de az első félidő utolsó percében  gólt kapott. Torres 16 m-ről lőtt, ezt Polekszics még védte, a kipattanót azonban Kuyt – Fodort megelőzve – közelről bevágta (1-0). (Néhány számadat az első játékrészről, az UEFA statisztikája szerint többet próbálkozott lövéssel a Liverpool, 16 kísérletéből 6-szor eltalálta a kaput, ugyanez a Debrecennél 6/2 volt. A labdát jóval többször birtokolták a hazaiak, mint Czvitkovicsék  –68-32 százalék).

A szünet után sem változott sokat a játék képe, a házigazdák támadtak, volt olyan időszak, amikor egy percen belül két helyzetet is kialakítottak. A végére azonban már bátrabb lett a vendégcsapat, Coulibaly kétszer is megpróbálta becsapni Reinát, de nem lett egyenlítés belőle.

A vége 1-0-ás liverpooli győzelem lett. A szoros eredményért a hajdúságiak minden dicséretet megérdemelnek. Féltettük őket, hogy nagyobb különbségű vereséget szenvednek, de szerencsére nem így történt. Lelkes, sportszerű játékukért az angol közönség megtapsolta őket.

A Debrecen immáron harmadszor játszott a nemzetközi kupában angol csapat ellen, 2005-ben a BL-selejtező harmadik fordulójában mindkét mérkőzést 3-0-ra nyerte meg a Manchester United, most pedig a Liverpool győzött 1-0-ra.

Liverpool – Debrecen 1-0 (1-0)

Labdarúgó Bajnokok Ligája, főtábla, E-csoport, 1. kör. Liverpool, 42 ezer néző. V.: Proenca (portugál). Liverpool: Reina – Insua, Skrtel, Carragher, Johnson – Kuyt, Bennajun (Mascherano 88. p.), Gerrard, Lucas, Riera (Babel 80. p.) – Torres. Menedzser: Rafael Benitez. Debrecen: Polekszics – Bodnár, Komlósi, Mészáros N., Fodor – Czvitkovics, Kiss Z., Leandro, Ramos (Laczkó 68. p.), Szakály (Feczesin 79. p.) – Coulibaly. Klubmenedzser: Herczeg András.

Legközelebb a BL-ben szeptember 29-én lép pályára a Debrecen, akkor a Lyont fogadja.

E-csoport: Lyon – Fiorentina 1-0. F-csop.: Kijev – Rubin Kazan 3-1, Inter – Barcelona 0-0. G-csop.: Sevilla – Unirea Urziceni 2-0, Stuttgart – Rangers 1-1. H-csop.: Olympiakos – AZ Alkmar 1-0, Standard Liege – Arsenal 2-3.