Hírek
2006.05.30. 11:01
Éhségsztrájkba kezdtek a guantanamói foglyok
Újabb 75 rab kezdett éhségsztrájkba az amerikaiak működtette guantanamói fogolytáborban. Az éhségsztrájkot három rab kezdet már lassan egy éve, őket mesterségesen táplálják fogvatartóik.
BAMA
Az amerikai hadsereg jelentése szerint az éhségsztrájkolók jól vannak, s igyekeztek emlékeztetni arra is, hogy ez a tiltakozási forma az al-kaidás terroristák bevett fegyvere, hogy a médián keresztül nyomást gyakoroljanak a közvéleményre. A guantanamói tábor bezárását már többször kérte az USA-tól az ENSZ is, ugyanis a fogvatartottak nagy része már négy éve sínylődik a rácsok mögött bármiféle vádemelés, vagy bírósági ítélet nélkül.
Ezek is érdekelhetik
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélre