Hírek

2005.10.17. 00:00

Ötödszörre sikerült

A magyar bajnok nyerte meg a BL csúcstalálkozóját. Az MKB Veszprém fordulatos meccsen volt jobb a kézilabda Realjánál.

Malonyai Péter

[caption id="" align="alignleft" width="320"] Noha Eklemovics (a labdával) elsősorban védőmunkájával segített sokat csapatának, de támadásban is keményen megküzdött a spanyol sztárokkal
[/caption]Tavaly és tavalyelőtt kettős győzelemmel búcsúztatta a Bajnokok Ligájában a veszprémi klaszszisokat a spanyol Ciudad Real, a körülményeket nézve, tulajdonképpen magától értetődően. A spanyolok ugyanis 6,5 millió euróból (1,6 milliárd forint) gazdálkodhatnak, a veszprémieknél 1,7 millió euró (425 millió forint) ez az adat. Más kérdés, hogy a Ciudad Realnak még nem teljesült be a nagy álma, a csapat még nem volt első a Bajnokok Ligájában (tavaly a szintén spanyol Barcelona győzte le). Ezért aztán a nyáron újabb klasszisokat vettek, a csapat telis-tele van klasszisokkal. A hozzáértők elismerően csettintenek a Sterbik Árpád, Mirza Dzomba, Petar Metlicic, Alberto Entrerrios, R. Urios Fonseca névsor hallatán, magyar szempontból pedig azért érdekes a felsorolás, mert Sterbik Árpád és Mirza Zomba korábban Veszprémben játszott.

A szombati meccs előtt a két edző – ahogy az illendő – nem győzte túldicsérni az ellenfelet. A veszprémieket vezénylő Zdravko Zovko a világ egyik legjobb gárdájának titulálta a Ciudad Realt, a másik oldalon az egykori világklasszis játékos, a mostani mester, Talant Dusebajev az egész magyar csapatot fölsorolta arra kérdésre válaszolva, hogy kikre kell különösen figyelnie majd játékosainak. Végül kikötött a Vlado Sola–Pásztor István–Pérez Carlos–Kiril Lazarov–Ivan Lapcsevics ötös mellett. Ilyen előzmények után kezdett kitűnően a Veszprém. Alig több mint tíz perc elteltével 6-2-re vezetett a csapat. Lehetett volna nagyobb is a fölénye, de a ziccerek kimaradtak. Köszönhetően annak is, hogy Sterbik igazolta klasszisát a kapuban. Megjegyzendő: Sola nem maradt el mögötte a magyar oldalon.

Szépen lassan magára talált a spanyol csapat, a 18. percre kiegyenlített (7-7), sőt, a szünetre már előnyt is szerzett (13-14), amelyet a második félidő elején növelni tudott (14-17). A veszprémiek fölvették a kesztyűt, olyannyira, hogy 20-22-es állás után öt gólt lőttek, és egyet sem kaptak, megfordították tehát az állást (25-22). Végül ez az időszak döntött, a spanyolok nem tudtak mit kezdeni a veszprémiek elszántságával, a magyar csapat 31-29-re nyert. A sikert értékesebbé teszi, hogy a játékosokat egyáltalán nem nyomasztotta a múlt, a tavalyi és a tavalyelőtti vereségek, kizárólag arra összpontosítottak, hogy a mostani meccs az övék legyen.

A győzelem amellett, hogy világraszóló, azt is jelenti, hogy a magyar bajnok szinte biztos, hogy bejut a nyolcaddöntőbe. Hogy az első vagy a második helyen-e, az a novemberi, újabb, Ciudad Real elleni mérkőzésen dől majd el. A lefújás után az ellenfél játékosai is megemelték kalapjukat a veszprémiek előtt. Dzomba szerint káprázatosan játszott volt csapata, Julio Fis a játékosok gyorsaságát emelte ki, hozzátéve, hogy szerinte Pérez Carlos a világ talán legjobb balátlövője. A Ciudad Real mestere, Dusebajev úgy vélte, azért kaptak ki, mert a magyar kézilabdázók – Sola kapussal az élen – akkor sem veszítették el a fejüket, amikor a csapat hátrányba került. Zdravko Zovko boldog volt, hogy az ötödik meccsen végre megszerezte a csapat első győzelmét a Ciudad Real ellen, annak pedig külön örült, hogy akkor is higgadtak maradtak klasszisai, amikor a hajrában, kétgólós előnynél erősen támadott az ellenfél.

Egy góllal kapott ki a Pick Szeged

A Szeged nem járt sikerrel szombaton Ljubuszkiban. A bosnyák csapat ellen hiába vezetett a második félidő elején három góllal, a végén egy góllal kikapott.

férfikézilabda, Bajnokok Ligája 3. forduló, F csoport:

MKB Veszprém–Ciudad Real (spanyol) 31-29 (13-14),

Dinamo Buc. (román)–Tatran Presov (szlovák) 28-24 (14-14)

D csoport:

Izvidac (bosnyák)–Pick Szeged 23-22 (14-14)

Zaporizzsja (ukrán)–Barcelona (spanyol) 22-31 (7-15)

Az állás:

következik (október 22.): Pick Szeged–Barcelona Noha Eklemovics (a labdával) elsősorban védőmunkájával segített sokat csapatának, de támadásban is keményen megküzdött a spanyol sztárokkal -->