Továbbra is nyeretlen tavasszal az Orosháza

Az adonyiak a rutinos Kudor irányításával jól kézilabdáztak.

V.L.

OXXO Energy Orosházi NKC—Nyíradony 26—30 (14—15)

Kézilabda NB I B-s női mérkőzés, Orosháza, 150 néző. V.: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni. Orosháza: Brunner — Zsilák 1, Zvolenszky 3, Som 1, Kamuti 1, Takács F. 3 (1), Antal 3. Cs.: Makai (kapus), Vörös 6, Tóth S. 3, Dancsó, Hatala 3, Ulmann 2. Edző: Papp László. A Nyíradony legjobb dobói: Sorponyi 7 (1), Bordás 6, Szabó 6.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 6/2.

A hazaiak kezdtek jobban, a 4. percben 4—2-re vezettek. A vendégek a súlyos sérülése után a pályára most visszatért egykori válogatott balkezes lövő, Sopronyi Anett góljaival, a 9. percben 8—6-ra fordítottak, amikor Papp László időt kért. Az ONKC ezután egyenlített, majd előbb Sopronyi, két perc múlva Tóth Sára is hetest hibázott. A 26. percben 14—10-re elhúztak a vendégek, majd a 29. percben kapusuk Varga Nóra megkapta a piros lapot.

Fordulás után a hazaiak még egyenlítettek (16—16), de a vezetést nem tudták átvenni. Az adonyiak a rutinos Kudor irányításával jól kézilabdáztak, így a 45.percben 23—19-re vezettek. A folytatásban is tartotta előnyét a vendégcsapat, az 55. percben már hat góllal vezetett (22—28), és végül teljesen megérdemelten győzött a tavasszal továbbra is nyeretlen ONKC ellen.

Papp László: — Mind eredményben, mind sportemberi magatartásban nullára vizsgáztunk.