Kondorosi bravúr: legyőzték a Félegyházát

A kézilabda NB II bajnokság hétvégi mérkőzései.

Munkatársunktól

Békéscsabai BDSK–Makói KC 26–24 (14–15)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 70 néző. Vezette: Katona, Konyári.

Békéscsaba: Vlcskó B. – dr. Sári 2 (1), Petrovszki G., TOKAJI, VLCSKÓ K. 8 (1), Felczán 5 (1), Farkas B. 4. Csere: CSÖRGŐ, Tóth P. (kapusok), Papp L., MÁRTON 3, Morva 3, Kovács B., Nemesi, Osgyán. Edző: Labos Tibor. A Makó legjobb góldobói: Szilágyi 6, Leszkován 6 (2).

Kiállítások: 10 perc + Petrovszki G. kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 4/2.

Kezdetben ült a csabaiak hét-hat elleni játéka, 2-3 góllal rendre náluk volt az előny. A félidő közepén azonban fejben előjött a fáradtság, amit a makóiak kihasználva egyenlíteni tudtak. Szorosan alakult a folytatás a vendégek számára jött ki jobban a lépés szünet előtt. A folytatása nagyobb szívvel futottak ki a pályára a hazai játékosok. Összeállt a védekezésük, és türelmesen kijátszott támadásokkal sikerült átvenniük az irányítást. Pillanatnyi kihagyást sem engedélyezett azonban a jó küzdő Makó, de a végjátékra a közönség által fergetegesen buzdított hazaiak már nem engedték ki kezükből a győzelmet, amely komoly lépés az NB II-es tagság meghosszabbítása felé.

Köröstarcsa KSK–Mezőtúri AFC 31–38 (12–16)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 140 néző. Vezette: Kathi, Oláh B.

Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros, MOLNÁR K. 5, POLGÁR T. 12 (1), NOVÁK 8, Lőrinczi 3, Szatmári M. 3. Csere: Földesi (kapus), Puskás, Schupkégel, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Boda 10 (6), Kovács I. 8, Sárosi 5, Papp 5.

Kiállítások: 16, ill. 10 perc + Varga A. kizárva. Hétméteresek: 4/1, ill. 7/6.

A bajnokesélyes Mezőtúr ellen nem sok esélye volt a kieső zónában tanyázó Köröstarcsának. A létszámban és technikai képességekben is kimagasló ellenfelével szemben jól tartotta az eredményt a hazai csapat (20. p.: 9–11). A vendégek csak az utolsó tíz percben tudtak számukra megnyugtató előnyt szerezni. A második félidőben minden energiáját mozgósította a Köröstarcsa, de a nagy akarás ellenére nem tudott 3 gólnál közelebb kerülni a listavezetőhöz (46. p.: 25–28). Kemény csata közepette súlyos sérülések is történtek. Az egyik vendégjátékosnak az ujja tört el, míg egy másiknak a bokája fordult ki. Mire a mentők kiérkeztek, addigra egy szurkoló lett rosszul, aki ellátásra szorult. Közben a vendégek tovább növelve előnyüket, megnyerték a mérkőzést. A tarcsaiak sem szégyenkezhettek az utolsó hazai mérkőzésükön, hiszen 30-nál több gólt dobtak a bajnoknak.

Kiskunhalas UKSC–Békéscsabai DKSE 22–37 (12–20)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 70 néző. Vezette: Paska, Vastag.

Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 4, Felföldi 5 (2), Balogh J. 1, BALÁZS 5, Kovács Á. 1, KARÁCS 6. Csere: KECSKEMÉTI (kapus), Masa 2, ALMÁSI 2, KEPENYES 2, Kocsor 1, Nagy Á. G. 2, SZUDÁR 6. Edző: Vólent János. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Paic 7, Tan 3.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

A csabaiak szerették volna feledtetni a Kondoros elleni botlást. Remek védekezéssel és motivált játékkal lepték meg a jó képességű házigazdákat, s kiváló helyzetkihasználással már a szünetre tetemes előnyre tettek szert. A második félidőre sem hagyott alább a csabaiak lendülete, miközben mindenki bőséges játéklehetőséget kapott, az előnyüket is sikerült megduplázni. A DKSE magabiztos sikerrel hangolt a szerdai Gyöngyös elleni NB I-es ifi rangadóra. Élete első felnőtt NB II-es mérkőzésén remekül debütált a serdülőkorú kapus, Kecskeméti László.

Kondorosi KK–Kiskunfélegyházi HTK 30–28 (17–17)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 50 néző. Vezette: Gulybán, Örsi.

Kondoros: PANKOTAI – Tóth 2, RAFFAI 9 (5), KEREKES 6, SIMON 3, KÓSA 6, Ravasz 3. Csere: GYURCSÁN (kapus), Arnóczki, Nagy J., Zubor 1, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Bagdi 12 (6), Savanya 4.

Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 15. perctől viszont volt egy jó időszaka a félegyháziaknak, és négygólos előnyre tettek szert, amit sokáig tartani tudtak. A félidő utolsó percei viszont a hazaiaké voltak így döntetlennel vonulhattak pihenőre. A második félidőben a jól játszó hazaiak egy tízperces vendég gólképtelenségnek köszönhetően átvették a vezetést, amit a végéig tartani tudtak, és megérdemelten gyűjtötték be a rendkívül értékes pontokat.

Szeghalmi NKC–Gyulasport NKft. 18–33 (11–16)

Női. Szeghalom, 140 néző. V.: Major, Szűcs. Szeghalom: Varga T. – Szabó V., Székely, Gyűrű V. 3 (1), FORRÁS 10, Hajdu, Gyűrű P. 2 (1). Cs.: Balogh P. (kapus), Fábián 1, Perdi 1, Szántó 1, Nagy Á. Edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes. Gyulasport: Borsó – Buzási 4, Lukoviczki 6 (1), Csapó 4, Markos 2 (1), Nagy N. 2, Héjjas 4. Cs.: Nagy B. (kapus), Radnóti 3, Rácz 1, Asztalos 2, Komlósi 1, Balázs, Szabó L. 1 (1), Boruzs 3, Gyepes. Edző: Barna Károly. Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 8/4.

A Békés megyei csapatok találkozójából a rutinosabb, nagyobb játékerőt képviselő gyulai csapat került ki győztesen, a végén már csak a különbség volt kérdéses.

Csorvási SK–Gyomaendrődi NKSE 29–24 (13–12)

Női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Molnár J., Szenteszki. Csorvás: Zsiga – Réti 2, SAJBEN 6, Baráth Zs., MADAR 4, NAGY A. 3, Gajdács L. Cs.: Lévai (kapus), Kecskeméti 5 (4), VALACZKAI 8, Mitykó 1, Kurucz, Petrovszki, Samu, Biró. Edző: Baráth Lajos. Gyomaendrőd: Tari – DINYA 4, Gyuricza, Mag 3 (1), Baráth K. 2, Szűcs 5, NAGY B. 6 (1). Cs.: FEKÉCS 3, Németh L. 1. Edző: Lakatos Tibor. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.

A mérkőzés első félidejében felváltva estek a gólok. A szünet után hamar 4-5 gólos előnyre tett szert a Csorvás, s ez a különbség a végéig meg is maradt. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt a jól küzdő vendégek ellen.

Makó KC-Szarvasi NKK 21-33 (13-14)

Női. Makó, 80 néző. V.: Fogl, Szarvas. Szarvas: Juhos – Kovács B. 4, BALOGH V. 7, Szabó T. 2, Raffai-Such 4 (4), HAJDÚ 5, BAGI 5. Cs.: KASIK, Pillár (kapusok), GÁBOR 4, Ábrahám 1, Trnyik 1, Mester, Tasgyik, Nyerges. Edző: Száva Flórián. A Makó legjobb dobója: Draxler 7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.

Lendületesen kezdett a Szarvas, gyors lerohanásokból már a mérkőzés elején előnyre tett szert. A szünetre ugyan egy gólra feljött a Makó, de ezután feljavult a vendégek védekezése, a hazaiak az utolsó húsz percben mindössze 5-ször tudták bevenni Kasik kapuját.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21–FKSE-Algyő 24–27 (12–14)

Női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Papp D., Tar. Békéscsaba: Horvát – MILYÓ 4, FARKAS K. 6, Predescu 2 (1), Dombi 1, Hős 1, Vér 2. Cs.: Jani (kapus), Laurinyecz 1, Ekker, TÖRÖK 4, Láza, Szöllősi 3 (1), Pap J., Tokaji. Edző: Szabó Károly. Az Algyő legjobb dobója: Draxler O. 11 (6). Kiállítások: 14, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.

Végig szoros mérkőzésen a kevesebbet hibázó listavezető elvitte a két pontot.

Szolnoki KCSE–Felföldi ISE Újkígyós 22–34 (8–19)

Női. Szolnok, 50 néző. V.: Gyimesi Metta, Horváth Réka. Újkígyós: DOMOKOS R. – MÁRTON R. 8, LESZKÓ 3, MÁRTON B. 3, Rákóczi, BAKONYI 5, Almási 1. Cs.: Markó (kapus), SZIGETVÁRI 11 (9), Knyácsik, Csomor 3. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Szolnok legjobb dobója: Csáki 6. Kiállítások: 16, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 11/9.

Az 1. félidő 10. percéig 4–4 volt az eredmény, onnan remek védekezéssel, kapusteljesítménnyel egy 11–0-s szériával lerohanta ellenfelét az Újkígyós, ezt az eredményt a végéig tartotta a vendégcsapat.