Jobbak voltak a látogatók a megyei rangadókon

Az NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzések eredményei.

Békéscsabai DKSE–Köröstarcsai KSK 22–28 (8–13)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 270 néző. Vezette: Győr, Hadas.

Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 5, CSUZI 7 (4), Kocsárdi 3, Karács 1, Murányi 2, Kovács Á. 3. Csere: Kecskeméti, Mezei I. (kapusok), Masa 1, Kepenyes, Benkő, Gábor, Kocsor, Csonki, Molnár G. Edző: Vólent János.

Köröstarcsa: KISS N. – Kánya 2, POLGÁR T. 3, VARSANDÁN 8, BORBÉLY 5 (4), LŐRINCZI 4, KOPCSÁK 4. Csere: Roncsek (kapus), Mészáros, Puskás, Schupkégel, MOLNÁR B., Fekete G., Molnár K. 2, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán.

Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Nagy várakozás előzte meg a csoport rangadóját, melyen két teljesen eltérő korú és stílusú csapat csatázott. A mérkőzés elején mindkét oldalon sok volt a technikai hiba.

A vendégek játéka tisztult le előbb, míg a hazaiak görcsösségére jellemző, hogy kétszer is elszámolták a cseréket, így az ajándék emberelőnyöket kihasználva, a 19. percre 10–3-ra elhúzott a Köröstarcsa. Mindkét oldalon kemény védekezés és kiváló kapusteljesítmény jellemezte az utolsó 10 percet, a hazaiaknak valamelyest sikerült közelebb kerülniük.

Jobban indult a második félidő Vólent János legénysége számára, amelynek jó védekezésből, lerohanásgólokkal sikerült közelebb kerülnie (43. p.: 15–18). A rutinos tarcsaiak stílust váltva próbálták lassítani a házigazdák rohanós játékát. Közben a játékvezetők néhány érdekes ítélete is „kiverte a biztosítékot” a csabai oldalon.

A félidő közepétől felváltva estek gólok, a vendégeknek sikerült megőrizniük stabil előnyüket a magasabb osztály felé„kacsingató” hazaiakkal szemben. A Köröstarcsa kiválóan alkalmazta azt a játékot, amellyel az első NB II-es éveiben eredményesen teljesített, míg a csabai fiatalok játékán erősen kiérződtek a hétközi NB I.-es ifjúsági bajnoki fáradalmai.

Újkígyós FISE–Kondorosi KK 20–35 (11–16)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 150 néző. Vezette: Dukai, Pisák.

Újkígyós: Rákóczi – Balogh, Zubor 1, Krám 3, Lipták, HARANGOZÓ 5 (1), Vajna 1. Csere: Ecker Zs. (kapus), Tóth B. 1, Biri, Szőke 1, Kovács, Bánszki 1, SKALICZKI N. 7, Balázsházi. Edző: Dézsi Róbert.

Kondoros: PANKOTAI – ISTENES 7, RAFFAI 2, KEREKES 7, SIMON 6 (1), Kósa 3, Ravasz 3. Csere: Gyurcsán (kapus), Krajcsovicz 2, Tóth G. 1, Kasnyik V. 1, Kasnyik T. 3, Arnóczki. Játékos-edző: Nagy József.

Kiállítások: 6 perc + Lipták kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

Az újonc Újkígyós az első negyedórában 5–5-ig tudta tartani a lépést a vendégével. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét a Kondoros, melynek soraiban mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez. Hazai oldalon az egy-két egyéni jó teljesítmény kevésnek bizonyult ahhoz, hogy „kimozdítsa a kátyúból az elakadt szekeret”.

Békéscsabai BDSK–Csongrádi KSE 32–24 (13–13)

NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.

Békéscsaba: VLCSKÓ B. – dr. Sári 4, OSGYÁN 8 (1), Petrovszki A. 1, Vlcskó K. 5, Felczán 5, Farkas B. Csere: Csörgő, Mézes (kapusok), Papp,Márton 1, MORVA 4, Kovács B. 2, Tokaji 2, Nemesi. Edző: Labos Tibor. A Csongrád legjobb góldobói: Losoncz 7 (4), Felföldi 6, Pásztor 4.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Nehezen vette fel az ideális játékritmust a hazai együttes, ennek megfelelően a tartalékos Csongrád tartani tudta a lépést. Az első félidőben csabai részről leginkább a helyzetkihasználásból adódtak gondok, de a védőmunkában is mutatkoztak hiányosságok, ezért sem tudott előnyt szerezni Labos Tibor alakulata.

A szünetben használt a fejmosás, a folytatásban ugyanis egycsapásra összeszedettebb képet festett a „Belvár”. Gyors indításokból, könnyű gólokkal fokozatosan növelte előnyét a hazai gárda, a látogatók ebben az időszakban már az átlövésekből sem tudtak hatékonyak lenni, köszönhetően a kapuban feljavuló Vlcskó Bence teljesítményének.

Felföldi ISE Újkígyós–Szarvasi NKK 25–30 (13–17)

Női. Újkígyós, 100 néző. V.: Serfőző Krisztián, Serfőző Roland.

Újkígyós: Domokos R. – Márton R. 4, LAURINYECZ 7 (2), MÁRTON B. 5, Rákóczi, Bakonyi 5 (3), Vozár 4. Cs.: Csomor, Almási, Leszkó. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Szarvas: Juhos – Kovács B. 4, Molnár V. 5, Kiszel 4, Domokos 5, Raffai-Such 6 (3), Milyó 4. Cs.: Kasik, Jani (kapusok), Ábrahám, Óvári 2, Olasz, Bagi, Molnár M., Majoros, Nyerges. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidő közepéig, majd következett egy 6–2-es szarvasi széria és a kialakított előnyt a mérkőzés végéig megőrizte a vendég. A játékvezetés mélyen az osztály színvonala alatt volt.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE U21–Gyulasport NKft. 22–33 (14–16)

Női. Békéscsaba, 80 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka. Békéscsaba: Csizmadia – Baranka 2, Hős 3 (1), Predescu, Dombi 3, Ekker Gitta 5 (1), Török Cs. 3. Cs.: Márk (kapus), Török F. 1, Kánya 1, Kukely K. 1, Marik 1 (1), Kukely A. 1, Zsibrita 1, Kéri, Medve. Edző: Zöldi-Tóth Kata. Gyula: BORSÓS – SZABÓ R. 10, Radnóti 2, Pap Zs. 3, LUKOVICZKI B. 10 (4), Csapó-Kovács H. 1, Buzási 1. Cs.: Antal X., Varga M. (kapusok), Rácz 1, DOMOKOS-SEMJÉNI 5, Szappanos, Boruzs, Csiffáry. Edző: Barna Károly. Kiállítások: 8, ill, 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A másodikban a gyulaiak fegyelmezett, taktikus játékkal jelentős előnyt harcoltak ki és megérdemelt győzelmet arattak. A csabai fiatalok akaratban, küzdőképességben és hozzáállásban elmaradtak a várakozástól.

Csorvási SK–Mezőtúri AFC-Syngenta 21–19 (7–8)

Női. Békéscsaba, 60 néző. V.: Kapás, Palásti. Csorvás: MIKE – SAJBEN 5, Popol, Baráth Zs., MITYKÓ 4, Gajdács L. 1, Biró 1. Cs.: PETROVSZKI 3, Baráth B. 3 (1), Kurucz 4 (1), Greksza. Edző: Baráth Lajos. A Mezőtúr legjobb dobója: Hornyák 5. Kiállítások: 4, ill. 4 perc+Mike a 20. percben kizárva. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

A 14. percig a Csorvás vezetett, majd a kőkeményen védekező mezőtúriak megfordították az eredményt. A 2. félidőt egy 7–0-s rohammal kezdte a házigazda és szinte már megnyertnek hitte a mérkőzést, amikor a hajrához közeledve fokozatosan felzárkózott a Mezőtúr (58. p.: 20–19), de Petrovszki Réka góljára már nem volt válaszuk.

Gyomaendrődi NKSE–Hódmezővásárhelyi LKC 24–31 (10–13)

Női. Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Cano Ramos Aitor, Oláh B. Gyomaendrőd: Labát – Dinya 1, Gyuricza 3, Farkasinszki Z. 4 (3), Baráth 5 (2), Szűcs 6, Farkasinszki M. Cs.: Botos (kapus), Fekécs 4, Kövesi, Gellai 1, Urbán, Kereki. Edző: Lakatos Tibor. A Hódmezővásárhely legjobb dobója: Becsei 10 (8). Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 10/8.

A bajnokaspiráns ellen az első félidőben tartotta magát Gyomaendrőd. A vendégcsapat a 2. félidő elején húzott el, előnyét végig meg is tartotta.