galériával

2018.10.14. 18:51

Hiába vezetett már kettő–nullára a BRSE, mégis veszített

Két gyors csabai pont után kezdeményezőbbnek bizonyult a vendégcsapat, amely a vezetést át is vette.

Swietelsky-Békéscsabai RSE—Fatum Nyíregyháza 2:3 (21, 14, —25, —24, —13)

Röplabda Extraligás női mérkőzés, Békéscsaba, 1200 néző. V.: Adler, Bátkai-Katona Ágnes. Békéscsaba: TÁLAS 7, IVANOVICS 20, Bodnár 7, PETROVICS 23, Mlinar 11, S. Medics 11. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák 1., Szedmák Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Nyíregyháza: White 3, Francesco 2, O. MEDICS 10, Kalicsanin 7, VARGA E. 19, Matics 3. Csere: Tóth F. (liberó), BRISEBOIS 12, Ancsin 1. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredményalakulása. 1. szett: 2:0, 3:5, 6:9, 12:10, 12:12, 14:12, 15:15, 18:15, 19:19, 21:21. 2. szett: 2:0, 5:1, 11:4, 14:4, 14:8, 19:10, 21:14. 3. szett: 2:0, 3:6, 10:8, 10:10, 14:11, 15:15, 16:19, 18:19, 18:22, 23:23, 23:24, 25:24. 4. szett: 0:1, 4:2, 5:5, 7:5, 8:8, 12:9, 13:12, 15:12, 16:16, 21:18, 24:20. 5. szett: 1:0, 2:3, 5:4, 7:8, 8:10, 11:11, 11:13, 13:13.

Fotók: Imre György

Két gyors csabai pont után kezdeményezőbbnek bizonyult a vendégcsapat, amely a vezetést át is vette. Ám nem sokáig örülhettek, ugyanis 6:9-ről fordított a házigazda, amely után Hollósy László kikérte első idejét. Nem sokat változott a nyírségiek játéka, bár a csabai kétpontos előnyöket többször is egálra hozták, elégedetlen lehetett mesterük, ugyanis újabb időkéréssel próbálta felrázni lányait. Másodszor már jobban sikerült, látva a néhány hibát is, ezért Kormos Mihály is időt kért. Ekkor az addigi pontgyűjtő Nikoleta Petrovics mellé felzárkózott Ksenija Ivanovics is, és a szett finisében egymás felülmúlva ütöttek be az ellenfél térfelére, amivel behúzták az első játszmát. Egyedül a magyar gyökerekkel rendelkező Varga Elizabet-Lenke próbálta a lépést tartani a pályaválasztóval.

A második etap elejébe beleállt a csabai alakulat, szép játék után gyűjtögették a pontokat, amitől Hollósy mester alighanem gutaütést kapott, de már 5:1-nél, majd 8:3-nál kénytelen volt újabb időt kérni. A pályaválasztó azonban nem kegyelmezett, egyre határozottabb játékkal demoralizálta ellenfelét, és egyenletesen elhúztak a szabolcsiaktól. 14:4 után azonban négy kisebb hiba becsúszott, feltámadni látszott a Nyíregyháza, Kormos Mihály időkéréssel próbálta megtörni lendületüket. Sikerrel, ugyanis a lányok három „bombával” ismét növelték előnyüket, amit az első ász követett (Bodnár Dorottya). A végjátékban pedig lemásolták az első szettet, és magabiztosan nyerték ezt a játékrészt is.

A harmadik játékrész elején ismét megvolt a két pont, ám utána belehibáztak a hazaiak, amivel fordított a nyírségi alakulat. A gyors időkérés után még egy kicsit várni kellett, de 8:8-nál utolérte ellenfelét a BRSE, sőt, a vezetést is átvették, ami Hollósy mesterből váltott ki „időkérési ingerenciát”. Ez most nekik segített, feltámadt a vendégcsapat, kevesebbet hibáztak, jól védekeztek, és formás támadásokat vezettek, ami eredménnyel járt, a finisbe négypontos előnnyel kanyarodtak. A végjátékban felváltva vezettek a csapatok, végül a kevesebbet hibázó vendégek szépítettek.

A negyedik szettben történt meg először, hogy a szabolcsiak szerezték az első pontot. A folytatás kiegyensúlyozott játékot hozott, kevés hibával, több látványos támadással mindkét oldalon. Amikor a csabaiak elmentek három ponttal Hollósy László mindkétszer megállította a játékot. Másodjára jobban sikerült, mert egyenlítettek a vendégek (16:16). Aztán jelentős előnyre tettek szert a békéscsabaiak, már 24 pontot mutatott nevük mellett az eredményjelző, ám elfogyott a lendület, öt meccslabdát nem tudtak behúzni, így egyenlített a szabolcsi alakulat.

Az ötödik szettben felváltva vetettek a csapatok, és nagyon izgalmasan alakult az állás. Az idegek csatájában, 6:6-nál Hollósy Lászlónak felmutatott egy sárga lapot Adler László játékvezető. Nem zökkentette ki ez sem a játékból a nyírségieket, akik a térfélcserénél egy ponttal vezettek, majd kettőre növelték. 11-nél azonban behozta őket a BRSE. A végjátékban azonban összeroppant az addig kitűnően küzdő BRSE, így a vendégeké lett két pont, a csabaiak eggyel vigasztalódhatnak.

Kormos Mihály: — Megerősödött és kiegyensúlyozódott az idei bajnokság. Ez egy jobb Nyíregyháza, mint a tavalyi volt. Minden lehetőségünk megvolt a győzelemre, de nem tudtunk élni vele. Hollósy László: — Őrült mérkőzés volt. Az elején nem hitték a lányok, hogy van keresni valónk. A folytatásban minden megváltozott. Az út elején járunk, de most élvezni kell ezt a győzelmet.