kézilabda

2018.04.19. 19:46

Győzött és elkerült a kieső helyről az Előre NKSE

Csütörtökön az M4 Sport élő közvetítésében követhették figyelemmel a szurkolók az NB I-es Békéscsaba és a Budaörs csatáját, amelyet a Pest megyei városban játszottak. Az első félidő után a hazaiak 3 góllal vezettek, de fordulás után a lila-fehérek végig elszántan küzdöttek, és a lefújás előtti másodpercekben szerzett Kovacsevics góllal megnyerték a találkozót, és ezzel elkerültek a kieső helyről.

V. L.

Budaörs—EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 25—26 (13—10)

Kézilabda NB I-es női mérkőzés, Budaörs, 500 néző. V.: Bíró, Kiss O. Budaörs: Sipeki — Juhos 5 (1), Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 1, Pásztor 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Farkas E. 2. Cs.: Wéninger (kapus), Ertl 1, Gerháth, SZABADFI 5, Zsigmond 1, Mézes, Kemény. Vezetőedző: Mihály Attila. Békéscsaba: GYÖRKÖS — KOVÁCS A. 3, KOVACSEVICS 5, Pintér, Mihálffy 1, BOTTÓ 3, Szögi. Cs.: Popovics (kapus), ZÖLDI-TÓTH 2, VUKAJLOVICS 6, Gidai 3 (2), Giricz, Walfisch 3.Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2—0. 5. p.: 3—2. 9. p.: 6—3. 18. p.: 8—3. 25. p.: 10—8. 36. p.: 15—15. 40. p.: 18—16. 51. p.: 19—22. 54. p.: 22—22. 59. p.: 24—25.

A tévés mérkőzésen Szöllősi-Zácsik két góljára Mihálffy válaszolt. A hazaiak támadásban kihasználták a lila-fehérek védekezési hibáit, így a 9. percben 6—3-ra vezettek, amikor Horváth Roland időt kért, próbálta megnyugtatni csapatát. Sok labdát eladtak a csabaiak, igaz a másik oldalon is adódtak hibák, így hat percig nem esett gól. A 18.-percben ismét időt kért Horváth Roland. A félidő hajrájában két gólra feljött a Békéscsaba, Mihály Attila is időt kért.

Fordulás után az első gólt Vukajlovics lőtte, amire Zsigmond válaszolt. A csabaiak erősítettek, és a 36. percben egyenlíteni tudtak (15—15). Nagy csata folyt a pályán, a vendégek öt gólos hátrányból jöttek vissza a mérkőzésbe. A Budaörs egy-két góllal rendre vezetett, de a lila-fehérek nem adták fel, és a 49. percben Walfisch góljával átvették a vezetést. Gidai hetese és Zöldi-Tóth gólja után háromra nőtt a Békéscsaba előnye. Izgalmasan alakult a végjáték, a hazaiak egyenlítettek az 54. percben, Horváth Roland időt kért. A végén a csabai edző sárga lapot kapott, Szöllősi-Zácsik belőtte a hetest, de a másik oldalon egy másodperccel a lefújás előtt Kovacsevics megszerezte a győztes gólt. Az Előrés lányok pedig örömtáncot jártak, hiszen elkerültek a kieső helyről.