kézilabda

2018.04.21. 18:59

Bravúros orosházi győzelem a fővárosban

A szombati rangadón a hazaiak kezdtek jobban, majd a küzdelmes első félidő végén döntetlent mutatott az eredményjelző.

Szent István SE—OXXO Energy Orosházi NKC 24—27 (16—16)

NB I B, női, Budapest, 120 néző. V.: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni. Orosháza: MAKAI — Zsilák 2, HATALA, SOM 6, Kamuti 2, Takács F. 5 (3), Antal 2. Cs.: TÓTH S. 4 (3), Zvolenszky, VÖRÖS 4, Ulmann 1, Dancsó 1. Edző: Papp László. A Szent István legjobb dobói: Szerző 8, Horváth G. 5.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6.

A szombati rangadón a hazaiak kezdtek jobban, és a 7. percben 3—2-re vezettek. Az orosháziak erősítettek, és a 13. percben fordítottak (5—7). Ezt követően felváltva estek a gólok, a Szent István a kapu előtt jobban összpontosított, és a 22. percben egyenlíteni tudott (13—13). A küzdelmes első félidő végén is döntetlent mutatott az eredményjelző (16—16).

Szünet után a fővárosiak kezdtek jobban, és kihasználva a vendégek hibáit, a 37. percben kétgólos előnyre tettek szert (20—18). Az orosháziak nem adták fel, és a 47. percben utolérték ellenfelüket (23—23). Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó tíz percben Makai több ziccert is védett, támadásban pedig sikerült gólokat lőni a vendégeknek, akik a látottak alapján megérdemelten nyertek a tabella harmadik helyén álló fővárosiak otthonában.

Papp László: — Eredményes sorozatban vagyunk, nagyot küzdöttek a lányok.