2018.01.20. 19:48

Bravúros csabai továbbjutás a Magyar Kupában

A szoros mérkőzés végén a békéscsabai lányok járhattak örömtáncot.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE—Dunaújvárosi Kohász KA 31—28 (17—19)

Kézilabda Magyar Kupa női mérkőzés, negyedik forduló, Békéscsaba, 1100 néző. V.: Bíró Á., Kiss O. Békéscsaba: Györkös — FARKAS K. 5, KOVACSEVICS 4, Mihálffy 3 (2), Giricz, Bottó 1, WALFISCH 7. Cs.: HORVÁTH D. (kapus), Szarka 1, SZÖGI 7 (1), Zöldi-Tóth 1, Vukajlovics 2. Vezetőedző: Horváth Roland. Dunaújváros: Tomasevics — GROSCH 4, Kovács A. 5 (1), Cifra, Szalai 3, Micijevic 6, Molnár B. 2. Cs.: Oguntoye (kapus), Kazai A.  2, Dombi L. 1, Nick, Szekerczés 3 (2), Klujber 2, Monori, Bulath, Takács D. Vezetőedző: György László.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 1—1. 5. p.: 2—5. 10. p.: 5—6. 12. p.: 6—9. 18. p.: 10—10. 23. p.: 11—15. 28. p.: 16—17. 33. p.: 19—19. 37. p.: 21—20. 41. p.: 24—21. 44. p.: 24—23. 48. p.: 26—23. 53. p.: 29—24. 58. p.: 30—27.

A vendégek szerezték az első gólt, majd 2—2 után zsinórban háromszor betaláltak, így az 5. percben Horváth Roland már időt kért, és agresszívebb védekezést kért a lányoktól. A hazaiak fokozatosan jöttek fel, nem véletlen, hogy a másik oldalon, 5—6-nál a 10. percben György László is magához rendelte csapatát. Gyors volt a játék, így mindkét oldalon elég sok hibát láttunk, de a küzdeni tudásra nem lehetett panasz. A fiatal csabai jobbszélső, Farkas Kata a 18. percben már negyedik gólját szerezte, ezzel 10—10-re alakult az állás. Két perccel később egy megítélt dunaújvárosi hétméteresnél reklamált, a mérkőzésen végig a játékkal élő fiatal hazai edző, Horváth Roland, amiért sárga lapot kapott. A félidő hajrájában a vendégek négy gólos előnyt szereztek, de a szurkolóik által végig támogatott csabai lányok nem adták fel, és a szünetig kettőre csökkentették a hátrányt.

Fordulás után Szögi és Kovacsevics góljaival egyenlített a Békéscsaba, sőt a 37. percben a vezetést is átvette. György László reagált, azonnal időt kért, és igyekezett cserékkel frissíteni csapatát. Ebben az időszakban a hazaiak fiatal kapusa, Horváth Dorina többször is bravúrral védett, támadásban pedig Szögi Tímea vezetésével újabb gólokat lőttek a lilák, így háromgólos előnyre tettek szert. Horváth kapus továbbra is kiválóan védett, így nem véletlen, hogy a 49. percben háromgólos hazai vezetésnél a második idejét is kikérte György László, és az utolsó tíz percben beküldte a rutinos, korábbi válogatott átlövőt, a szülés után visszatérő Bulath Anitát. Az 53. percben öt gólra nőtt a csabai előny, miközben a B-közép űzte hajtotta a lila mezes lányokat. Egy perccel később két szépítő újvárosi gól után Horváth Roland is magához hívta lányait, és koncentrált játékot kért tanítványaitól. Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó percben 30–28-ra feljöttek a vendégek, de a remekül játszó Szögi gólja a lefújás előtt tíz másodperccel végleg eldöntötte a mérkőzés, és a továbbjutás sorsát. A találkozó után a csabai lányok örömtáncot jártak, a szurkolók percekig vastapssal jutalmazták kedvenceiket, és a csapat fiatal edzőjét, Horváth Rolandot éltették.

Horváth Roland: — Tele vagyunk fiatal magyar tehetségekkel, és vannak külföldi fiataljaink is, mi baj lehet akkor...

György László: — A mai mérkőzésen gyengén védekeztünk, és ez kihatott a támadójátékunkra is. Elismerés jár a csabaiaknak a győzelemért.