2018.10.21. 20:51

Az orosháziak nyerték a szomszédvári rangadót

Szép számú szurkoló kísérte el a vendégeket a vasárnap esti találkozóra.

OXXO Energy Orosházi NKC–Levendula H. FKSE Algyő 32–23 (18–14)

Kézilabda NB I B-s női mérkőzés, Orosháza, 310 néző. V.: Győr, Hadas. Orosháza: NAGY É: – BERTA 4, VÖRÖS 7, Dancsó 4 (4), Kamuti 1, Román 3, BÍRÓ 6. Cs.: Molnár, Késmárki (kapusok), Tóth S.1, Mikula, Nemes 2 (1), Antal, Hatala 4, Horváth N., Révész. Edző: Papp László. Az Algyő legjobb dobói: Draxler O. 7 (1), Szepesi 5 (2).

Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 11/7.

A hazaiak kezdtek jobban, a 10. percben 5–2-re vezettek. A folytatásban is az orosháziak akarata érvényesült, a 26. percben 15–9 volt az állás. A félidő végére csökkentette hátrányát az Algyő.

Fordulás után három gólt szerzett az ONKC, és a 37. percben 21–14-re vezetett. A 46. percben már tíz gól volt a jól kézilabdázó hazaiak előnye (27–17). A hajrában a fiatalok is lehetőséget kaptak Papp Lászlótól, akik nem okoztak csalódást. A házigazdák megérdemelten nyerték a szomszédvári rangadót.

Papp László: – Felszabadult játékot mutattak be a lányok, és megérdemelten győztek. Remélem, ez a siker önbizalmat ad a folytatáshoz.