Tenisz

2023.06.04. 19:39

Bondárék nyolc között járnak Párizsban

Bondár Anna bejutott a negyeddöntőbe női párosban a francia nyílt bajnokságon. A szegalmi származású játékos és a belga Greet Minnen kettőse vasárnap a 12. helyen kiemelt Asia Muhammad, Giuliana Olmos amerikai-mexikói duóval csapott össze.

B. M.

A siker páros tovább brillírozik Párizsban

Fotó: Facebook

Az első szettben Bondárék kétszer, az ellenfél pedig csak egyszer brékelt, majd a Hajdúszoboszló SE sportolója magabiztosan kiszerválta a játszmát, a szettlabdánál beütve harmadik ászát.
A folytatásban Muhammadék – az amerikai teniszező bátyja, Shabazz öt kosárszezont húzott le az NBA-ben – 5:0-ra elhúztak, és bő fél óra alatt egyenlítettek. Az utolsó felvonásban a magyar-belga duó 5:1-re meglépett, de Bondár nem tudta kiszerválni a meccset, semmire bukta az adogatását. Ezután viszont Olmos sem járt jobban, így 1 óra 37 perc elteltével Bondárék ünnepelhettek.
A magyar-belga párosra a negyeddöntőben a második helyen kiemelt amerikai Jessica Pegula és Coco Gauff vár.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő:
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)–Asia Muhammad, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói 12.) 6:3, 1:6, 6:2