2023.05.15. 18:23

Gyulai siker a Szarvas ellen

A békéscsabai fiatalok, a gyulaiak nehezen nyertek az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 20. fordulójában. A csabaiak „kisebbik” szegedi csapat otthonában győztek, a fürdővárosaik pedig a Békés vármegyei rangadón az erős Szarvas ellen. Az orosháziak kiválóan helytálltak a bajnok Szegedi NKE csapatával szemben.

BMH-összeállítás [email protected]

A szarvasi Nagy Emese a gyulai Ilyés Lilla és Ladics Vivien között veszi célba a házigazdák kapuját. Fotó: Für Henrik

K. Szeged SE–Békéscsabai ENKSE U19 27–41 (15–20)

Kézilabda NB II-es mérkőzés. Női. Szeged, 30 néző. Vezette: Doleschall, Pál. Békéscsaba U22: Petrovszki – Károlyi 1, SÁNDOR R. 5 (1), ZSEMBERI 10 (6), Bencsik 1, MAJOROS 7, Kovács K. 3. Cs.: ANCSIN 6, Krajcsó 2, Kiss F., Weigert, Boruzs, Téglás, Gajdács 5 (1), Fazekas 1. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 12, ill. 4 perc+Bencsik Bojána a 10. percben kizárva. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/8. Nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat ezen a napon. A békéscsabaiakat még Bencsik Bojána korai kizárása sem zavarta meg. Igazán a második félidőben húzott el vendéglátójától az Előre NKSE, egymás után szerezte lerohanásból a gólokat és a hét a hat elleni taktika is jól működött.

Fábián Csaba: – Végig vezettünk, de igazán a második félidőben javult fel a teljesítményünk, amikor áttértünk a hét a hat elleni játékra, kihasználtuk az emberhátrányukat és rengeteg lerohanásgólt szereztünk. Ekkor már egyértelműen az ellenfél fölé nőtt a csapatunk.

CZ-Gyulasport–Szarvasi NKK 24–22 (10–11)

NB II, női. Gyula, 150 néző. Vezette: Rácz, Rigó. Gyulasport: MIKE – Lukács N. 4 (1), ILYÉS 5 (1), Szögi 4 (1), Németh Cs., Gelegonya 1, LADICS 5. Csere: Miklya N. Farkasinszki 3, Vólent 1, Bányainé Szabó Renáta, Szabó K., Szabó Réka, Nagy P. 1. Edző: Zöldi-Tóth Kata. Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 3, Nagy E. 4, Milyó 1, Papp Zs. 4 (1), Balog V. 2, Buzási 5. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Száva F., Szöllősi 2, Tasgyik 1, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1. A gyulai csapat, a mutatott játékot tekintve elmaradt a múlt heti teljesítményétől, de kevesebbet hibázott ellenfelénél és ez elég volt a győzelem megszerzéséhez. A fürdővárosiak ezzel nagy lépést tettek a negyedik hely megszerzése felé.

Zöldi-Tóth Kata: – Rosszul kezdtünk, de az egész mérkőzésen rosszul játszottunk, viszont nagyot küzdöttek a lányok a két pontért, ezért gratulálok nekik!

Száva Flórián: – Tipikus döntetlen szagú mérkőzés, nüanszok döntöttek. Nagy dicséret az ificsapat bronzérméhez.

Csorvási SK–Bácsalmási PVSE 24–35 (16–17)

NB II, női. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag-Réti Rebeka Réka. Csorvás: Zsiga – Tóth-Greksza, BARÁTH B. 7 (2), Popol 2, Ivanics D. 5, Gömöri 5, Márton R. Cs.: Györgyi (kapus), KEREKI 4, Biró, Mag, Mokrán 1, Petrovszki, Rusz. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4. A csorvásiak derekasan tartották magukat az első félidőben, Baráth Berta negyedóra alatt szerzett hét gólt. Ezután azonban emberfogással teljesen kivették a játékból, és a szünet után kidomborodott a két csapat közötti különbség.
Ivanics-Gyemó Anita: – Az első félidőben még fel tudtuk venni ellenfelünkkel venni a versenyt, de a másodikban érvényesült a vendégcsapat gyorsabb játéka.

Oxxo Energy Orosházi NKC U22–PC Trade Szegedi NKE 26–30 (9–18)

NB II, női. Orosháza, 80 néző. Vezette: Kiss Z., Móczár. Orosháza U22: Szőke – Fehér 1, Prozlik 5, Bedron 2, Csompora, Kollár 1, Balaskó 1. Cs.: Kovács J. (kapus), PÉTER 6, IGAZ 4 (1), Bereznyai, Faragó 1 (1), Leczkési 1, Mészáros 4 (3), Szecskó. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/5. Az első negyedórában beragadtak a fiatal orosháziak, ennek eredmény volt a nagy különbségű szegedi vezetés a szünetben. A második félidőben alaposan feljavult a hazaiak játéka, felzárkóztak és tisztes eredménnyel zártak a bajnokcsapat ellen.

Nagy Ferenc: – Kár az első tizenöt percért, viszont azután egyenrangú partnerei voltunk a bajnoknak.

Euronovex USE–Szeghalmi NKC 34–26 (18–11)

NB II, női. Szászberek, 50 néző. Vezette: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka. Szeghalom: Csizmadia – Szijjártó 7 (2), Petri 9 (2), Kovács Sz. 4 (1), Hajzer 2, Körtvélyesi, Kiss V. 4. Csere: Triffa (kapus), Csernyeczki, Macsári, Ambrus. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 9/5.

A két alapember, Hegedűs és Tóth nélkül is tisztességesen helytálltak a szeghalmi fiatalok a rangadón.

Zsadányi Sándor: – Hab lett volna a tortán ha sikerül pontot szereznünk, hiszen egy jó képességű ellenféllel találkoztunk, de nem bírtuk el a két kulcsemberünk hiányát.

A női bajnokság állása: 1. Szegedi NKE 39 (669–492, 20 mérk.), 2. ENUSE 34 (673–488, 21), 3. Szeghalom 30 (666–586, 20), 4. Gyulasport 28 (632–523, 21), 5. Bácsalmás 25 (631–545, 20) 6. Mizse KC 24 (600–596, 20), 7. Szarvas 22 (593–542, 21), 8. Békéscsabai ENKSE U22 20 (582–624, 20), 9. K. Szeged SE 8 (509–654, 21), 10. Csorvás 8 (505–665, 21), 11. Orosháza U22 6 (507–666, 21), 12. Mezőtúr 4 (475–661, 21).