2023.05.30. 16:23

Csak szoros hazai meccsekre futotta

Polgár Tibor, a tarcsaiak rutinos húzóembere (itt a kondorosiak elleni mérkőzésn) 10 gólig jutott a kiesési rangadón. Archív fotó: Für Henrik

Egyedül a tarcsai csapatnak jött össze az eredményes évzáró az NB II-es férfi bajnokságban érdekelt viharsarki együttesek közül. A Kettős-Körös parti alakulat számára bennmaradást ért a sereghajtó ellen aratott hazai siker. A másik három vármegyei szereplő hazai pályán szoros körülmények között veszített.

Békési FKC U23–Pick Szeged U23 25–28 (14–15)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 80 néző. Vezette: Kiss Z., Móczár.

Békés: Borbély – Novák E. 2, Gábor 1, BALOGH B. 5 (1), Csige 3 (1), Novák Zs. 4, Farkas 3. Csere: Fejes, Nagy-Gáspár (kapusok), Fekete B., Lukács 1, Kádas N. 1, SÜTŐ 5, Nagy Z., Furka, Murányi Á. Edző: Tar Bence. A Szeged legjobb góldobói: Pintér 6 (1), Csíki 5, Hrutka 4.

Kiállítások: 8 perc + Murányi kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Az első félidő szoros küzdelmet hozott a két fiatal csapat között. Szünet után hamar ellépett 3-4 góllal a vendégcsapat, ami állandósult a találkozó végéig.

Tar Bence: – Sajnos olyan sok hibával kézilabdáztunk, amennyivel nem lehet mérkőzést nyerni. Amit az első félidőben felépítettünk, sikerült a második elején lerombolnunk.

FISE-Újkígyós–Szolnoki KCSE 24–28 (10–15)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 200 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.

Újkígyós: Kiss N. – Harangozó 1, BALOGH J. 3, Kádas B. 3, Fekete L. 6, Ivanics 3, FARKAS 6. Csere: ECKER (kapus), Balázs Á., MASA, Branyiczki, Endrei, Fekete G., Lipták 1, Mezei G. 1. Edző: Szabó Zsolt. A Szolnok legjobb góldobói: Csibrány 9 (2), Mészáros 6, Rékasi 4 (2).

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 0, ill. 6/4.

Az első 19 percben kiegyenlített volt a mérkőzés, ám innen már csak egy kígyósi gólt tartogatott a félidő, ezalatt a Szolnok jelentős előnyt szerzett. Szünet után javuló támadójátékkal többször is minimalizálta hátrányát a hazai csapat, a fordítás azonban elmaradt, a játékrész második fele pedig ismét a vendégek elképzelései szerint alakult.

Szabó Zsolt: – Minden tekintetben szomorú napot zártunk, nehezen vettük fel az ellenfél ritmusát. Voltak biztató momentumok az esetleges fordításhoz, de a felzárkózás túlzottan sok energiánkat emésztette fel. Csapatként jól küzdöttünk, de elmaradtak az egyéni jó teljesítmények.

Kondorosi KK–Mezőtúri AFC 39–42 (18–18)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.

Kondoros: Sztancsik – AMBRUS 7, Padla 1, Papp K. 6, Gazsó 3, Kovács A. 5, SÁROSI 11. Csere: Gyurcsán, Kondé (kapusok), Istenes L. 4, Kasnyik T. 2, Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zalai 15, Zvolenszki 10 (3), Tusjak 6.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3.

A hazai együttes az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfele volt a bajnokság ezüstérmesének. Padla József sérülése miatt a második játékrész már nem hasonlított az elsőre. A vendégek lerohanásai az elején ellenállhatatlanok voltak, az ekkor megszerzett 8 gólos vezetés elegendőnek bizonyult a két pont begyűjtéséhez.

Kósa Balázs: – A mérkőzés nagyjából a teljes szezonunkat szimbolizálta. Volt jó játék, sérülés, hiányzás, rengeteg kapufa, kihagyott ziccer… Gratulálok a csapatnak a megszerzett hatodik helyhez!

Köröstarcsai KSK–Kunszentmárton KSK 34–28 (14–16)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 70 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.

Köröstarcsa: PANKOTAI – PAP 4, POLGÁR T. 10, KECSKÉS 8 (4), KOVÁCS I. 2, LŐRINCZI 6, MOLNÁR S. 3. Csere: Domokos (kapus), Oláh 1, Bögre, Molnár K. Játékos-edző: Oláh Gábor. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 7 (1), Gelley 7 (3).

Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/4.

Az első játékrész a vendégeké volt, akik a kezdeti előnyüket a hajrájára 5 gólosra hízlalták. A házigazdák szünet után ritmust és felfogást váltottak. Ennek eredményeként a félidő első felében utolérték, azután pedig állva is hagyták a teljesen elbizonytalanodó kunszentieket.

Oláh Gábor: – Egy fontos mérkőzést tudtunk megnyerni, ezzel pedig sikerült bebiztosítanunk a bennmaradásunk. Szeretném megköszönni az együtt végig küzdött félévet a játékosoknak és a szurkolóknak!

A férfi bajnokság végeredménye: 1. Törökszentmiklós 39 pont (734–623), 2. Mezőtúr 38 (736–634), 3. Makó 35 (703–626), 4. Pick Szeged U23 30 (715–603), 5. Hajdúszoboszló 27 (690–639), 6. Kondoros 16 (638–703), 7. Újkígyós 15 (630–682), 8. Köröstarcsa 14 (601–654), 9. Szolnok 14 (611–673), 10. Berettyóújfalu 13 (574–681), 11. Békési FKC U23 12 (638–693), 12. Kunszentmárton 11 (652–711).