Asztalitenisz

2023.04.14. 18:26

Szántosi erős csoportba került

Podgoricában a WTT nemzetközi utánpótlás versenyén az U19-es korosztályban pénteken asztalhoz állt Szántosi Dávid, a Szarvasi Körös ASE 17 éves játékosa is, aki egyéniben nagyon erős csoportba került.

Szántosi Dávid

Forrás: Archív fotó: Koncz Márton/Nemzeti Sport

Szántosi Dávid a viadal második kiemeltje, az U19-es világranglista negyedik helyezettje a román Eduard Ionescu ellen megnyerte az első szettet 11:6-ra, de a folytatásban az esélyesebb román játékos 3:1-re fordított. Második mérkőzésén a felnőtt világranglista 279. helyén álló francia Thibault Porettől 3:0-ra kikapott a szarvasi játékos, úgy, hogy két szettben is csak nagy küzdelemben két ponttal maradt alul (13:11, 16:14). Harmadik csoport mérkőzésén az U19-es világranglista 28. helyezettje a német Lleyton Ullmann ellen állt asztalhoz, és nagy csatában 3:0-ás vereséget szenvedett, így nem jutott a főtáblára. Az első szettben 11:6-ra, a másodikban 11:9-re, a harmadikban 15:13-ra kapott ki a szarvasi fiatal.