2023.03.29. 12:37

Vitézkedtek a viharsarkiak

Sikeresen szerepeltek a viharsarki versenyzők a debreceni viadalon.

BMH-összeállítás [email protected]

A Magyar Erőemelő Szövetség és a G4 Fitness szervezésében Debrecenben rendezték meg a női, férfi open, ifjúsági, junior, masters raw (azaz fekvenyomó ruha nélküli) magyar bajnokságot, egyben csapatbajnokságot és paraerőemelő magyar bajnokságot. A nevezések miatt idén két színpadon zajlott a verseny.

A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidősport Egyesületet 9 sportoló képviselte a rangos eseményen. Schneider Erzsébet 84 kg-ban a felnőtteknél a 4., masters2-ben (50–59 évesek) a 2. helyezést érte el 67,5 kg-os eredménnyel. Petri Regina szintén 84 kg-ban, de ifjúsági kategóriában magyar bajnokként végzett 60 kg-os nyomással. +84 kg-ban Mucsi Noémi aranyérmet szerzett az ifiknél 55 kg-mal. A felnőtteknél +84 kg-ban Lovas Mónika a dobogó második fokára állhatott fel 130 kg-os nyomással, ami egyéni csúcsot és a nemzetközi szint elérését jelenti, továbbá az abszolút értékelésben is a második helyen végzett. Ebben a kategóriában a világ- és Európa-bajnok csabai klasszis, Szabó Ágnes lett a magyar- és abszolút bajnok 142,5 kg-os teljesítménnyel. A háromfős csabai női csapat a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A békéscsabai férfiindulók közül Sajben Dániel 59 kg-ban ifi és felnőtt kategóriában is magyar bajnok lett 90 kg-os eredményével. Sajbennek ifiként ez már a második felnőtt bajnoki címe raw fekvenyomásban. 66 kg-ban Fehér Máté az ifjúságiaknál a 6. helyen zárt 70 kg-mal, ami új egyéni csúcs. Molnár Zsolt nagyon szoros versenyben, erős mezőnyben, legfiatalabbként a 2. helyen végzett 117,5 kg-os, egyéni csúcsot jelentő nyomással a 11 fős ifjúsági 83 kg-os kategóriában, az ifjúságiak abszolút bajnoki értékelésénél pedig a harmadik helyezést érte el. A 83 kg-os Pluhár János masters3 kategóriában aranyérmes lett 90 kilóval.

A népes mezőnyben a vésztői versenyzők is kiválóan teljesítettek. A Marvel Team SE ifjúsági kategóriában 2 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérmet, juniorkategóriában 1 aranyat, felnőtt kategóriában 3 aranyat, 2 ezüstöt és 1 bronzérmet, míg masters1-ben 3 aranyat zsebelt. A felnőtteknél  az ország legerősebb együtteseként a csapatbajnoki címet is a vésztőiek szerezték meg.

A Gyoma-GYM Sportegyesület képviseletében masters1 120 kg-ban Kézi Zoltán 150 kg-mal második lett, masters3 105 kg-ban Torma Lajos 115 kilóval elsőként zárt Debrecenben.

Eredmények. 59 kg-os súlycsoport. Sajben Dániel (Békéscsaba), 90 kg-os eredmény, ifjúsági és felnőtt korosztály 1. hely. 66 kg. Balog Vencel (Vésztő), 102,5 kg, ifjúsági 1. hely. Botta Péter (Vésztő), 122,5 kg, felnőtt 1. hely. Szabó Dániel (Vésztő), 77,5 kg, ifjúsági 3. hely. Fehér Máté (Békéscsaba), 70 kg, ifjúsági 6. hely. 74 kg. Balog Nátán (Vésztő), 160 kg, junior 1. hely, junior abszolút 1. hely, felnőtt 1. hely. Seregély Máté Antal (Vésztő), 105 kg, ifjúsági 1. hely. Tóth László (Vésztő), 150 kg, felnőtt 1. hely, masters1 1. hely, masters1 abszolút 3. hely. Tóth Imre (Vésztő), 80 kg, ifjúsági 2. hely. Hegyközi Patrik Attila (Vésztő), 75 kg, ifjúsági 4. hely. Molnár Balázs (Vésztő), 75 kg, ifjúsági 5. hely.

Forrás Balázs (Vésztő), 75 kg, ifjúsági 6. hely. 83 kg. Pluhár János (Békéscsaba), 90 kg, masters3 1. hely. Szőke Endre (Vésztő), 100 kg, masters1 1. hely. Molnár Zsolt (Békéscsaba), 117.5 kg, ifjúsági 2. hely, ifjúsági abszolút 3. hely. Jámbor István Bendegúz (Vésztő), 107,5 kg, ifjúsági 9. hely. 93 kg. Nemes Róbert (Vésztő), 192,5 kg, felnőtt 1. hely. Berke Lóránd (Vésztő), 170 kg, felnőtt 3. hely, masters1 1. hely, masters1 abszolút 2. hely. 105 kg. Torma Lajos (Gyoma), 115 kg, masters3 1 hely. 120 kg. Kőmíves Dávid (Vésztő), 215 kg, felnőtt 2. hely, felnőtt abszolút 3. hely. Kézi Zoltán (Gyoma), 150 kg, masters1 2. hely.