2023.03.07. 21:06

BRSE: vesztes helyzetből harcolták ki a továbbjutást - galériával

Elképesztő izgalmak után aranyszettben dőlt el a döntőbe jutás a Közép-európai Ligában. A Békéscsaba 0:2-ről fordítva nyerte a következő három plusz egy játszmát, így várhatja ellenfelét a fináléban.

Fotó: Imre György

Nagyon rosszul kezdett a Békéscsaba, a csabai edzőnek 5:0-nál időt kellett kérnie. A zágrábiak hatos sorozatát egy csabai ötös széria követte, így máris szorossá vált az állás, és immáron a horvát trénernek kellett kihívnia játékosait. A vendégek kézben tartották a mérkőzést, 3-4 ponttal vezettek. Tizennégynél beérte vendégét a Békéscsaba, amely sokkal agresszívabban támadott és hatékonyabban védekezett. Aktas blokkjával először vezetett a Csaba, de csak rövid ideig, mert még mindig sok volt a hiba a játékukban, a fiatal zágrábiak pedig ezeket jó százalékkal használták ki. Szorosan alakult a hajrá, a játszmáért a látogatók nyithattak, s Mihaljevic blokkjával övék is lett ez a játék.

A második játszmában már nem engedte el ellenfelét a Békéscsaba, s bár vezetett is két ponttal, a játék nem volt túl meggyőző, sokat rontottak a kulcsemberek. 11:8-as horvát előnynél kénytelen volt időt kérni Tóth Gábor. Bodnár vette a hátára a csapatot, aki három pontjával (benne két blokkal) visszahozta a Csabát, igaz csak időlegesen, mert Markovicék változatlan lelkesedéssel küzdöttek, és 12:15-nél újfent a csabai edzőnek kellett néhány követendő utasítást adni. Drpa adott új reményt a csapatának, de annyira hullámzott a hazaiak játéka, hogy a szinte minden labdát összeszedő horvátok rendre újítani tudtak. A hajrának négy pontos előnnyel futottak neki, és Papac blokkjával a második játszmát is megnyerték. Innentől a Csabának az aranyszett kiharcolásáért kellett küzdeni.

Egyszerűen nem volt benne a csabaiak játékában, hogy ezen a napon nyerhetnek, s döntőbe jutnak. Amatőr hibák sorozatát követték el Vaszileváék, így a harmadik szettben is csak a horvátok hátát nézhették. A játszma első harmadában Vaszileva nyitásai után sikerült ledolgozni egy négypontos hátrányt, de a mérkőzés ezután a korábbi játszmákban íródott forgatókönyv szerint alakult: sokáig képtelen volt fordítani az eredményen a BRSE. Bodnár blokkjával ez a játszma derekán csak sikerült, s ezután tényleg átlendült a holtponton a Csaba, amely egy négyes szériával már a szettgyőzelemért harcolhatott, és sikeresen, mert Drpa pontot ütése pontot ért.

Egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól a 4. felvonás elején. A szokásos pontátlagát hozó Drpa vezérletével ez a játszma közepén a hazai gárdának sikerült, 13:10-nél időt is kért Miodrag Stojakovic. A csabaiak tudtak növelni a különbségen és elbizonytalanították ellenfelüket. Az előnyt megtartva Bodnár, majd Vaszileva pontjával sikerült az egyenlítés!

Az 5. játszmát a Mladost indította jobban, de BRSE összehozott egy remek 6:0-s sorozatot, így a térfélcserére hárompontos vezetésüknél került sor. A zágrábiak küzdöttek, és mínusz négyről egalizáltak, sőt egy buta hiba miatt meccslabdához jutottak, Bodnár azonban egy duplával fordított és Vaszileva pontjával kiharcolta az aranyszettet.

Nem vesztett lendületéből a BRSE és 6:2-vel nyitott, időt is kért a horvát tréner. Ötpontos hazai vezetésnél cseréltek térfelet a felek, a Mladost veszélyesen kezdett felzárkózni, de újított a Csaba, amely öt meccslabdához jutott. Kettő leadtak, de a meccs egyik hőse, Drpa lezárta a két és fél órás csatát. Döntőben a Békéscsaba!

Swietelsky-Békéscsaba–HAOK Mladost Zagreb (horvát)3:2 – aranyszettel 3:2(–23, –20, 22, 17, 14) – aranyszett: 15:11

Közép-európai Liga női mérkőzés, elődöntő, visszavágó. Békéscsaba, 1200 néző. V.: Szabó-Alexi Paul Katalin, Pop Tudor (románok). Békéscsaba:Vaszileva 16, Bodnár 13, Drpa 33, Bagyinka 3, Pintér 9Aktas 7. Cs.: Molcsányi (liberó), Glemboczki 13, Olijnik, Karhu. Vezetőedző: Tóth Gábor. Zagreb: Mehic 21, Antunovic 3, Pavicic 20, Papac 6, Mihaljevic 10, Markovic 23. Csere: Stimac (liberó), Luketic 2, Popic, Peric 1, Grabic.Vezetőedző: Miodrag Stojakovic.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:6, 7:11, 11:12, 14:14, 18:17, 22:23. 2. szett: 3:5, 7:5, 8:11, 12:12, 12:15, 16:15, 18:22, 20:24. 3. szett: 5:9, 10:10, 12:14, 17:16, 19:20, 24:20. 4. szett: 3:0, 5:6, 10:9, 13:11, 19:12, 23:17.5. szett: 2:5, 9:5, 10:9, 13:9, 13:14, 15:14. Aranyszett: 6:2, 9:3, 9:6, 11:8, 14:9.

Tóth Gábor: – Egy jó ütemű csere lendítette át a csapatot a holtponton, amely után az volt a kérdés, hogy mikor tudjuk megtörni a csapatot, és az is világosan látszott, hogy a rutintalanságukból és a jobb fizikai állapotunkból adódóan végig bírtuk a mérkőzést.