2023.03.03. 20:17

Vereséggel zárták az alapszakaszt a csabai lányok

Elveszítette utolsó mérkőzését a női röplabda Extraliga alapszakaszában a Swietelsky-Békéscsaba. A péntek esti halasztott mérkőzést 3:1-re a Kaposvári NRC nyerte.

Fotók: KNRC/Facebook

Marta Drpa, Molcsányi Rita, Ralitsa Vaszileva és Bodnár Dorottya nélkül utazott el Somogyba a Swietelsky-Békéscsaba, amelyben reaktiválása után először lépett pályára a finn Salla Karhu.

Két kaposvári ponttal kezdődött a találkozó, de Bagyinka Fanni két blokkja, majd Ceyda Aktas pontjai után ellépett a Békéscsaba, 6:9-es, majd két 3:0-s csabai sorozatot követően 11:18-as állásnál is kért a hazaiak edzője. Hiába, a Csaba gördülékeny, jó játékkal, simán hozta a szettet.

A KRNC egyértelműen jobban játszott a 2. szettben, a BRSE pedig nyitásfogadásban, védekezésben és támadásban is többet hibázott. A hazaiak egy 5:0-s sorozattal lendültek bele, s onnantól kezdve végig vezetve meg is nyerték a játszmát.

Csak a szett elején vezetett a Békéscsaba a 3. felvonásban, a somogyiak ugyanis Isidora Ubavics és Szedmák Réka vezérletével fordítottak és amit a kevesebb hibával játszva Bodovics Hanna pontjával zártak le.

A 4. játszma jól alakult csabai szempontból, de 14:8-as előnynél megtorpant a csapat, a lelkes kaposváriak pedig fordítottak és végül Gyimes ászával a szettet és a mérkőzést is megnyerték, idén először fektették két vállra a Békéscsabát.

Kaposvári NRC–Swietelsky-Békéscsaba 3:1 (–18, 21, 19, 20)

Extraliga női mérkőzés. Kaposvár, 600 néző. V.: Mezőffy, Soltész. Kaposvár: Bodovics 9, Ubavics 29, Godó 11, Gyimes 4, Maggioni 6, Szedmák 18. Cs.: Radnai Lili (liberó), Rády, Ilic 1, Radnai Luca, Budai 1, Hegyi Vezetőedző: Vincent Lacombe. Békéscsaba: Bagyinka 2, Aktas 21, Mosher 7, Karhu 7, Glemboczki 20, Pintér 6. Cs.: Kertész (liberó), Olijnik 4, Tuska, Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 6:9, 9:14, 11:18, 16:23. 2. szett: 3:4, 8:4, 14:13, 18:15, 24:20. 3. szett: 0:3, 5:3, 9:8, 14:10, 14:13, 18:15, 23:17. 4. szett: 6:1, 8:14, 15:15, 20:17, 23:19.

Vincent Lacombe: – Nem ez volt a csabaiak legerősebb összeállítása, de a győzelem az győzelem, és fontos is volt az UTE elleni rossz meccsünk után. Örülök a lányok teljesítményének, főleg így a Fatum elleni bronzmeccs előtt.

Tóth Gábor: – Az első szettet nagyon sportosan kezdtük el, aztán ez a lendület alábbhagyott, különösen a szervák minősége hagyott kívánnivalót maga után. Így könnyebben támadott a Kaposvár, de ezzel együtt is rengeteg lehetőségünk volt, különösen a negyedik szettben, ahol 14:9-re vezettünk, majd jött egy rövidzárlat kapitális hibákkal. Viszont harcolt a csapat, ez pozitívum.