Országos bajnokság

2023.03.10. 11:53

Remekeltek a csabai szenior futók

Atlétika Több kiváló helyezést szereztek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club szenior versenyzői a hétvégi budapesti országos bajnokságon.
Komáromi László Tamás ahol elindult, érmes lett, a legfényesebbet 1500 méteren gyűjtötte be az M50-es korosztályban, ahol megvédte a bajnoki címét.
– Az alapozási időszak kellős közepén, még tulajdonképpen gyorsító edzések nélkül sikerült magabiztos győzelmet elérnem az ezerötszáz méteres távon. Köszönöm a felkészítést Tóth Sándor mesteredzőnek – mondta a többszörös szenior bajnok.

Steigerwald Ernő 200 méteren nyert bronzérmet, szintén az M50-es kategóriában. A dobogó közelében zárt az ugyancsak békéscsabai Kovács Mónika, aki súlylökésben lett negyedik.

A Gyulasport NKft. öt versenyzővel képviselte a klubot, és nem kevesebb, mint 13 érmet, köztük hat aranymedált szerzett.

A Kopp Békéscsabai AC eredményei. Férfi. M50. 200 m: 3. Steigerwald Ernő 26,63. 800 m: 2. Komáromi László Tamás 2:24,94. 1500 m: 1. Komáromi László Tamás 5:09,06. 3000 m: 3. Komáromi László Tamás 10:55,11. Női. W40. Súlylökés: 4. Kovács Mónika 8,13 m.

Férfi. M70. 60 m: 2. Salka József 10,28 mp. 200 m: 1. Salka József 35,95. 400 m: 1. Salka József 1:54,60. M50. Távolugrás: 3. Mány István 360 cm. Hármasugrás: 3. Mány István 7,90 m.

Női. W55. 60 m: 3. Fülöp Mihályné 11,68. Magasugrás: 1. Fülöp Mihályné 105 cm. Súlylökés: 3. Fülöp Mihályné 7,09 m. W60: 60 m: 3. Volosinovszki Zoltánné 9,96 mp. Magasugrás: 1. Volosinovszki Zoltánné 125 cm. Távolugrás: 1. Volosinovszki Zoltánné 365 cm. Hármasugrás: 1. Volosinovszki Zoltánné 7,85 m. W70. Távolugrás: 2. Szabó Ilona 200 cm.