Labdarúgás – NB III., Keleti-csoport

2023.03.29. 19:48

Körösladányi bravúr született a rangadón - videóval

A második helyezett Putnok értékes skalpját gyűjtötte be az újonc KMSK az NB III.-ban.

P. B.

Fotó: Erdős Csaba

A labdarúgó NB III. Keleti csoportjának hétközi, 28. fordulójában az újonc, negyedik helyezett Körösladány a kiváló formában lévő, hét mérkőzés óta veretlen, második Putnokot fogadta.

A hazaiak nagyszerűen kezdték a rangadót, negyed óra elteltével két góllal vezettek. Ekker Attila együttese akkor sem jött zavarba, amikor a stabil és szívós vendégek az utolsó tíz perchez közeledve – egy újabb 11-est értékesítve... – egyenlítettek. A csereként beszálló Csicsely János ugyanis két góljával (tíz perc kellett neki mindössze a pályán, hogy kétszer megvillanjon) a hajrában eldöntötte a három pont sorsát, rendkívül értékes győzelemhez segítve hozzá sárréti csapatát.

A dobogóra újra „bejelentkező” KMSK sorozatban a harmadik sikerét könyvelhette el.

Körösladány MSK–Putnok FC 4–2 (2–1)

NB III.-as mérkőzés. Körösladány, 260 néző. V.: Takács Á. Körösladány: Kertész D. – Wéber, Bakk, Farkas J. (Cservenák, 46.), Dócza, Kisari, Zelenyánszki, Czirok (Szabó L., 86.), Talpalló Á., Burai D. I. (Csicsely, 73.), Malkócs (Papp Zs., 61.). Vezetőedző: Ekker Attila. Putnok: Nyirati – Gellén, Sághy (Juhos, 54.), Nádimov (Szűcs Zs., 46.), Lőrincz A. (Fülöp K., 83.), Nagy Zs., Buda, Arday, Vajda C. (Sipos Á., 65.), Dobrovolszki, Nemes. Vezetőedző: Szala Ákos. G.: Czirok a 6., Farkas J. a 15., Csicsely a 79. és a 84., ill. Dobrovolszki (mindkettőt 11-esből) a 28. és a 76. percben. KMSK jók: Zelenyánszki, Dócza, Talpalló Á., Czirok, Csicsely.

Ekker Attila: – Jól álltunk bele a meccsbe, megérdemelten vezettünk kettő nullára negyed óra után, viszont ezt követően rosszul reagáltunk bizonyos bekövetkezett eseményekre és körülményekre. Annak ugyanakkor nagyon örülök, hogy mindezt a csapat mégis a maga javára tudta fordítani és ezért a hozzáállásért duplán megérdemeltük a győzelmet.

További eredmények: Békéscsaba 1912 Előre II.–Füzesgyarmati SK 4–2, Kisvárda Master Good II.–Vasas FC II. 3–1, Eger SE–Sényő-Carnifex FC 0–2, Termálfürdő FC Tiszaújváros–Diósgyőri VTK II. 2–0, FC Hatvan–Debreceni VSC II. 2–1, Debreceni EAC–Jászberényi FC 5–0, BVSC-Zugló–BKV Előre 4–0, Aqua-General Hajdúszoboszló–Karcagi SE 0–2.