Érvényesítette erejét az ETO a Békés ellen

Biztosan tartotta otthon a két pontot a győri együttes a BFKC-val szemben a másodosztályban.

P. B.

A játéknap előtt a 16 csapatos férfi kézilabda másodosztályban 24 ponttal az előkelő ötödik pozíciót elfoglaló Békés az egy hellyel és négy egységgel előtte álló Győr otthonában vívott rangadót vasárnap este.

Az első félidő fordulatosan alakult. A vendégek az ötödik perc elején 4–1-re elhúztak, ám az ETO – kihasználva egy közel nyolcperces békési gólcsendet – egy hat nullás sorozattal fordított. A BFKC az utolsó öt percre fordulva ledolgozta négygólos hátrányát, az első játékrész hajrája azonban újra a győrieké volt.

A hazaiak a szünet után folyamatosan növelték az előnyüket, nyolc perccel a mérkőzés vége előtt már tíz gólos volt a győri vezetés, így végül biztosan tartotta otthon mindkét bajnoki pontot a házigazda az öt hétméterest is elrontó viharsarki riválissal szemben.

A BFKC a következő körben, szombaton a két ponttal mögötte lemaradva, a hatodik helyen tanyázó Vecsést fogadja roppant fontos találkozón.

Agrofeed ETO UNI Győr–Optimum Solar-Békési FKC 33–26 (16–13)

NB I. B-s férfimérkőzés. Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 200 néző. V.: Csányi, Gadányi. BFKC: Takács Sz., Kiss O. – Novák 2, Balogh B., Szász B., Haszilló 3, Fedor 4, Varsandán Á, Árpási, Mezei R. B. 3 (3), Horváth L. 7, Dávid M. 1, Laufer 3, Kovács R. 1, Hrabák 2. Vezetőedző: Padla József. A Győr legjobb dobói: Mátés 9 (3), Nagy M. 5. Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 12. p.: 7–4. 19. p.: 12–8. 25. p.: 13–13. 33. p.: 17–16. 43. p.: 25–18. 52. p.: 30–20. Kiállítások: 18, ill, 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/3.