Kézilabda - NB II.

2023.03.27. 12:22

Éremesélyest vert a Kondoros

Második félidei jobb játékával aratott diadalt az Újkígyós a békési fiatalok ellen az NB II-es bajnokságban, újabb fontos pontokat szerezve. A Kondoros nem akármilyen bravúrt végrehajtva két vállra fektette az éremesélyes Hajdúszoboszlót. A női NB II-ben hatalmas küzdelem után Szarvason tudott nyerni a Szeghalom.

Gajdács Pál [email protected]

Békéscsabai ENKSE U22–Mezőtúri AFC-Syngenta

Fotó: Bencsik Ádám

FISE-Újkígyós–Békési FKC U23 30–25 (13–14)

NB II-es mérkőzés. Férfi. Újkígyós, 250 néző. V.: Juhász, Szilágyi. Újkígyós: KISS N. – Harangozó 2, BALOGH J. 5, KÁDAS B. 11 (6), Ivanics 2, Branyiczki 1, Farkas Bálint 3. Cs.: Ecker (kapus), Balázs, Kerekes 1, MASA 1 FEKETE L. 4, Lipták G., Endrei, Székely, Süli. Edző: Szabó Zsolt. Békés: FEJES – Novák E. 2, Gábor 5, Petrus 3, Csige 3, Fekete B. 3, Farkas Balázs 2. Cs.: NAGY-GÁSPÁR (kapus), Nagy Z. 2, Szabó G. 2, Lukács, Kóta, Sütő 1, Furka, Rusznák 2, Murányi Á. Edző: Tar Bence. Kiállítások: 10, ill. 14 perc+Murányi Á. Kizárva. Hétméteresek: 8/6, ill. 0.

Fordulatokban bővelkedett az első félidő, vezetett egyik, de a másik csapat is, a szünetben a békésiek minimális különbséggel. Szünet után keményedett a mérkőzés, sok volt a kiállítás. Elszakadni azonban továbbra sem tudtak egymástól a felek. Murányi Ádám végleges kiállítása után megtört a békési csapat, a kígyósiak pedig elléptek és megnyerték a rangadót.

Kondorosi KK–Opus Tigáz Hajdúszoboszló 33–25 (12–16)

NB II, férfi. Kondoros, 100 néző. V.: Grézló, Miklós. Kondoros: SZTANCSIK – AMBRUS 7, PADLA 8 (2), PAPP K. 10, GAZSÓ 6, KOVÁCS A. 1. Cs.: Szebegyinszki, Kondé (kapusok), Istenes I., Krajcsovicz 1, Kasnyik T., Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

A Hajdúszoboszló dominált az első félidőben, a 4–0-s kezdés után is tartotta olykor ötgólos előnyét. A második félidőben sokat javult a hazaiak játéka, akik Papp Krisztián vezérletével fokozatosan ledolgozták hátrányukat és a félidő közepén a vezetést is átvették. Jól játszott a kondorosi csapat, amely már hét találattal is vezetett és nem is tört már meg a lendülete.

Köröstarcsai KSK–Makó KC 24–30 (16–16)

NB II, férfi. Mezőberény, 80 néző. V.: Ráczi, Rigó. Köröstarcsa: PANKOTAI – KECSKÉS 4, POLGÁR T. 6, Pap 1, Kovács I. 3, Molnár S. 3, LŐRINCZI 4. Cs.: Domokos (kapus), Bögre 1, Lukács, Oláh 2, Szőke. Játékos-edző: Oláh Gábor. Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3.

A makóiak kezdtek jobban, vezettek is 8–3-ra, majd feljavult a tarcsaiak kapusteljesítménye és a védekezése is, így fordítani tudtak. Hazai oldalon sok volt a kiállítás, amit kihasznált a Makó és a szünetig kiegyenlített. A második félidő közepéig szorosan alakult a mérkőzés, a vendégek ekkor növeltek a tempón, elhúztak és végül biztosan szerezték meg a két bajnoki pontot.

Békéscsabai ENKSE U22–Mezőtúri AFC-Syngenta 29–21 (15–10)

NB II, női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Grézló, Miklós. Békéscsaba U22: Petrovszki – Pétervári 3, Majoros, Sándor 7 (1), Ancsin 5, Szöllősi, Károlyi 1. Cs.: Tóth R. (kapus), Zsemberi 4 (2), Csányi, Fazekas 3, Kovács K., Weigert 2 (2), Téglás, Krajcsó, Kiss F. 4. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.

A mezőtúriak tűntek frissebbnek a mérkőzés elején, de a csabaiak 10 perc elteltével ledolgozták kétgólos hátrányukat és a vezetést is átvették, majd Sándor Réka, illetve Ancsin Krisztina góljaival a szünet előtt kialakult az addigi legnagyobb, ötgólos különbség. A második félidőben Petrovszki Nikolett a kapuban, a társak a mezőnyben végezték jól a feladatukat és így tovább nőtt a csabai előny.

CZ-Gyulasport NKft.–Csorvási SK 24–17 (11–8)

NB II, női. Gyula, 100 néző. V.: Matic, Nádasdi. Gyula: Mike – Ladics 5, Ilyés 3 (1), Nagy P. 1, Gelegonya 1, Farkasinszki 5 (1) Németh Cs. 1. Cs.: Antal (kapus), Lukács 2, Szalkai, Vólent, Kertes, Szabó K. 6. Edző: Zöldi-Tóth Kata. Csorvás: Zsiga – Baráth B. 5 (1), Tóth-Greksza, Ivanics 3, Kereki 5, Márton R. 1, Popol 1. Cs.: György (kapus), Biró, Gömöri 2, Mokrán, Petrovszki, Rusz. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

A 2. percben átvette a vezetést a hazai csapat és a szünetig nem is adta ki z előnyt a kezéből. A kapusok mindkét oldalon remekeltek, szinte lehetetlennek tűnő labdákat hárítottak. A csorvásiak azonban egy percre sem hagyták nyugton a hazai csapatot, a 40. percben ki is egyenlítettek (14–14). Ekkor még nem lehetett megjósolni, hogy melyik csapat nyeri a rangadót, ám a gyulaiak egy 10–3-as sorozattal eldöntötték a mérkőzést.

Szarvasi NKK–Szeghalmi NKC 29–31 (14–12)

NB II, női. Szarvas, 120 néző. V.: Bugyi, Nász. Szarvas: Nagy B. – KOVÁCS B. 5 (1), Milyó, SZÖLLŐSI 9 (7), Hajdu 2, Balogh V. 4, BUZÁSI 5. Cs.: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E. 3, Papp, Száva, Tasgyik 1, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. Szeghalom: Csizmadia – Kovács Sz., Kiss V. 2, KÖRTVÉLYESI 5, Tóth J. 2, PETRI 10 (2), HEGEDŰS 10 (1).  Cs.: Triffa (kapus), Pincés, Molnár, Szijjártó 2, Macsári, Ambrus, Hajzer. Edző: Zsadányi Sándor. Kiállítások: 14+Hajdu Andrea kizárva, ill. 20 perc+Körtvélyesi Dóra kizárva. Hétméteresek: 10/8, ill. 3/3.

A szarvasiak 3–0-val rajtoltak, s ezt a különbségű vezetést a félidő végéig meg is tartották. A feszültté váló mérkőzésen a szarvasi edzőt is kiállították, amiből egyébként volt elég a mérkőzés során. Fordulás után a 46. percig őrizte előnyét a Szarvas, mert a szeghalmiak ekkor 21–22-re megfordították az eredményt. Innentől a hazaiak futottak az eredmény után, míg a sárrétiek Petri Ildikó vezérletével a mérkőzés végéig megtartották előnyüket és visszavágtak az őszi vereségért.

Mizse KC–Orosházi NKC U22 37–25 (24–11)

NB II, női. Lajosmizse, 100 néző. V.:Gecsei Renáta, Lamberg-Liszkay Melinda. Orosháza U22: Kovács J. – Fehér 1, Péter 3, Bedron 3, Csompora 1, Kollár, BALASKÓ 7. Cs.: Cseh (kapus), Faragó 1 (1), Igaz 2, Leczkési 4, Mészáros 3 (2), Szecskó. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 3/3.

A hétközi U19-es mérkőzés sokat kivett az orosházi fiatalokból. Fáradtan mozogtak és a rutinosabb hazaiak már az első félidőben jelentős előnyt hoztak össze. A szünet után a vendégek már csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

Az NB II-es bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklós 31 pont (548–448, 16 mérk.), 2. Mezőtúr 26 (528–453, 16), 3. Makó 25 (504–444, 16), 4. Hajdúszoboszló 21 (504–468, 16), 5. Pick Szeged U23 18 (500–435, 16), 6. Kondoros 13 (452–491, 16), 7. Kunszentmárton 11 (479–508, 16), 8. Újkígyós 11 (449–494, 16), 9. Berettyó 11 (396–474, 16), 10. Köröstarcsa 10 (437–469, 16), 11. Szolnok 8 (438–496, 16), 12. Békési FKC U23 7 (462–517, 16).

Női: 1. Szegedi NKE 31 (534–392, 16 mérk.), 2. ENUSE 26 (509–380, 16), 3. Szeghalom 22 (483–445, 16), 4. Bácsalmás 21 (511–439, 16), 5. Gyulasport 20 (493–404, 16), 6. Mizse KC 18 (477–474, 16), 7. Békéscsabai ENKSE U22 18 (464–494, 16), 8. Szarvas 16 (453–410, 16), 9. Csorvás 8 (373–491, 16), 10. K. Szeged SE 6 (380–488, 16), 11. Orosháza U22 4 (380–505, 16), 12. Mezőtúr 2 (367–502, 16).