Birkózás

2023.02.05. 09:09

Szél Anna 14. lett Zágrábban

Zágrábban a nemzetközi szövetség (UWW) idei első ranglistaversenyén a válogatott tagjaként a nőknél 57 kg-ban szőnyegre lépett Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzője.

Szél Anna

Forrás: MW-archív

A tizenkilenc tagú mezőnyben a nyolcaddöntőben az orosházi tehetség a tavalyi budapesti Európa-bajnokságon 59 kg-ban ezüstérmes lengyel Jowita Maria Wrzesien ellen mérkőzött. A harmincéves, rutinos lengyel versenyző 2022-ben a belgrádi világbajnokságon bronzérmet nyert. Végig nagy csatát vívott a két birkózó. Az első menetben 1:0-ás előnyre tett szert az orosházi versenyző. A második menetben a rutinos lengyel sportoló 1:1-re egyenlített, és később szerzett ponttal megnyerte a találkozót. Mivel a folytatásban Jowita Maria Wrzesien nem jutott a döntőbe, így Szél Anna nem birkózhatott a vigaszágon, így kiesett, és végül a 14. helyen végzett.