2023.01.16. 13:30

Öt elveszített mérkőzés után ismét nyert a „kis” BRSE

Öt vesztes mérkőzés után győzött ismét a Békéscsabai RSE női NB I-es fiókcsapata a hétvégén idegenben a sereghajtó debreceni DSZC-Eötvös DSE otthonában. A csabaiak szettet sem veszítettek.

Fotó: BRSE/Facebook

DSZSC-Eötvös DSE–Békéscsabai RSE 0:3 (–19, –16, –13)

NB I-es női röplabda-mérkőzés, Debrecen. V.: Csizmarik, Jámbor. Békéscsaba: Mikus 5, Fekete G. 11, Feld 2, Sinka 7, Lázár 12, Tuska 12. Cs.: Kucsera, Erdei (liberók), Szécsi 1, Gellén 2, Fekete R. 1. Edző: Nagy Attila.

A debreceniek az első szettben még jól tartották magukat, de Tuskáék összeszedett, jó játékkal azt hozni tudták. A második felvonásban is uralták a játékot, amikor csak 16 pontot engedélyeztek a hazaiaknak. Nem inogtak meg a harmadik játszmában sem és végül magabiztosan nyerték a mérkőzést.

Az állás: 1. DVTK 27 pont, 2. TFSE 24, 3. Veszprém 25, 4. Vasas 22, 5. BVSC-Zugló 15 (20:17), 6. Gödöllő 15 (17:17), 7. Békéscsaba 15 (18:19), 8. Budaörs 14, 9. Szent Benedek RA 13, 10. UTE U21, 10, 11. DSZC-Eötvös DSE 3.

Nagy Attila: – Fontos győzelem volt egy nehéz időszak után. Gratulálok a csapatnak, mert összeszedetten játszottak ma, és a kevés hullámvölgyből is gyorsan ki tudtak kapaszkodni.