2023.01.24. 09:43

BRSE: vissza a sikerek útjára

Sorozatban négy siker, majd egyhuzamban öt vereséget követően visszatalált a győzelem útjára a Békéscsaba a női NB I.-ben.

P. B.

Békéscsabai RSE–UTE U21 3:1 (21, –26, 20, 24)

Forrás: BMH

A BRSE fiókcsapata a debreceni Eötvös DSE elleni biztos diadal után az elmúlt hétvégén nagyszerű játékkal tartotta itthon a három pontot a szintén extraligás Újpest korosztályos együttesével szemben is.

A BRSE klubhonlapjának beszámolója szerint az előző fordulóbeli, idegenbeli győzelem nagy lökést adott a csabai fiataloknak, akik azt a lendületet megtartva kiváló teljesítménnyel rukkoltak elő a fővárosi lila-fehérek ellen is. Nagy Attila tanítványai a negyedik szettben 20:24-ről, négy játszmalabdát hárítva zárták le a mérkőzést, és ezzel a tabella ötödik helyére léptek fel.

NB I.-es női mérkőzés. Békéscsaba, 59 néző. V.: Filibér, Nagy Zs. BRSE: Sinka 28, Mikus 6, Fekete G. 9, Tuska 2, Lázár 11, Feld. Cs.: Kucsera (liberó), Gellén 7, Szatmári 2, Gajdács 2. Vezetőedző: Nagy Attila. UTE: Rádosi 5, Sztojanovics 17, Correa 15, Takács V. 3, Győr 3, Riesz 4. Cs.: Németh Z. (liberó), Kovács K. 4, Ligárt 1, Kopunovic 7, Kis D. 7, Borsos K. Vezetőedző: Selmeczi Zsuzsanna.

Nagy Attila: – Mérhetetlenül büszke vagyok a lányokra, hiszen egy háromnapos diákolimpiai országos döntő kellős közepén kellett pályára lépnünk, úgy, hogy a fél csapat előző nap kettő, a meccs napján pedig egy mérkőzést játszott. Mivel ellenfelünk nem járult hozzá a halasztáshoz, ezért extra motivációval küzdöttünk.

Az állás: 1. DVTK 28 pont, 2. TF 27, 3. Veszprém 26, 4. Vasas 23, 5. Békéscsaba 18, 6. Budaörs 17., 7. BVSC 15 (20:20), 8. Gödöllő 15 (18:20), 9. Balatonfüred 13, 10. UTE 10, 11. Eötvös DSE 3, 12. Jászberény 0.