2022.12.05. 17:24

Nem ment a megyei csapatoknak az NB II-ben

Csak a Kondoros férfi és a Szarvas női csapatának termett babér az NB II-es bajnokság hétvégi játéknapján.

Fotók: Für Henrik

Az újkígyósiak az első félidő első részében tudták követni vendégeiket, onnantól a mezőtúriak elhúztak és már korán eldöntötték a pontok sorsát.

Sokba került a békésieknek, hogy az első félidő közepén elengedték a szolnokiakat. Innentől kezdve – hiába igyekezett nagyon a csapat – csak futottak az eredmény után.

A Köröstarcsa sem tudta megszorítani a bajnokesélyes Székácsot, a második félidőben is csak megközelíteni tudta erős ellenfelét. A Tarcsa így is dicséretes teljesítményt nyújtott, igaz pontot nem tudott szerezni.

Fordulatos első félidőt hozott a Kondoros és a Kunszentmárton összecsapása. Döntetlenről indult a második félidő, amelyben fokozatosan elléptek Ambrusék és megérdemelten nyertek.

Újkígyós KC–Mezőtúri AFC 26–37 (11–20)

NB II-es mérkőzés. Férfi. Újkígyós, 150 néző. V.: Serfőző K., Serfőző R. Újkígyós: Kiss N. – Balázs Á. 1, Lipták G. 2, Endrei 8, Süli 3, Ivanics 5, Farkas 2. Cs.: Ecker (kapus, Hajgató, Susán 1, Székely 3 (1), Müller 1. Edző: Szabó Zsolt. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1.

Békési FKC U23–Szolnoki KCSE 27–32 (8–18)

NB II, férfi. Békés, 50 néző. V.: Hovány, Ubornyák. Békés U23: Fejes – Novák E. 3, Balogh B. 3, Csige 6 (2), Kádas N. 4, Nagy Z., Sütő 2. Cs.: Nagy-Gáspár (kapus), Fekete B. 9 (5), Szabó G., Furka, Pocsai, Halasi, Lukács, Kóta, Fábián. Edző: Tar Bence. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3.

Köröstarcsai KSK–Székács KE 31–35 (11–18)

NB II, férfi. Mezőberény, 80 néző. V.: Babidorics, Reszegi. Köröstarcsa: Pankotai – Kovács L., Kecskés 6, Polgár 2, Oláh 6, Molnár S. 5, Kovács I. 9. Cs.: Domokos (kapus), Mészáros 1, Bögre 1, Pap D. 1. Edző: Molnár Zoltán. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 0, ill. 1/1.

Köröstarcsai KSK–Székács KE 31–35 (11–18).

Kondorosi KK–Kunszentmárton KSK 35–31 (16–16)

NB II, férfi. Kondoros, 100 néző. V.: Kovács G., Papp B. Kondoros: Sztancsik – Istenes L, 9, Ambrus 5, Kovács A. 7, Gazsó 6, Papp K. 5 (2), Zahorecz. Cs.: Gyurcsán (kapus), Sárosi 3, Krajcsovicz, Istenes I., Kasnyik V., Kasnyik T. Edző: Kósa Balázs. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.

Felváltva estek a találatok a Szarvas–Gyula megyei rangadón, rendre a hazaiak vezettek egy-két góllal. A nyitott védekezéssel operáló fürdővárosiak hibáit Buzási vezérletével kihasználta a Szarvas és a szünetre 4 gólos előny hozott össze. A pihenő után a Körös-partiak lassítva a játékot, sok adogatással gólig játszották ki a támadásokat. A vendégek sok mindennel megpróbálkoztak, az üres kapus játékkal is, mégis a hazaiak előnye nőtt. A hajrára azonban több hazai lövés is célt tévesztett, így csökkent a különbség a két csapat között. Sportszerű mérkőzésen, a kevesebb technikai hibát vétő szarvasiak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Bár rosszul kezdett a Békéscsaba, ám négygólos hátrányát 10 perc elteltével ledolgozta a K. Szeged ellen. A góllövésben Pétervári Tamara járt az élen, a kapuban pedig Petrovszki Nikolett tette a magáét, így már a szünetre hatgólos előnyt kovácsolt össze a hazai együttes. A második félidőben sem hagyott alább a csabaiak lendülete és végül biztosan hozták a mérkőzést.

A mérkőzés nagy részében kifejezetten jól tartotta magát az erősen tartalékosan kiálló csorvási csapat a bajnoki aranyra pályázó Bácsalmás otthonában. A különbség a második félidőben kezdett nőni, az egyre fáradó vendégek már nem tudták a lépést tartani erős ellenfelükkel.

Nem volt egy súlycsoportban a nagyon fiatal és tartalékos Orosházi NKC és az aranyérem megszerzését célul kitűző Szegedi NKE együttese, a mérkőzés végére jelentős differencia alakult ki a két gárda között.

Az első félidő hajrájában behozta háromgólos hátrányát a szeghalmi csapat szászbereki vendége ellen. A szünet után újra elléptek a vendégek, de a sárréti együttes újra visszajött a mérkőzésbe, de a két pont végül a látogatók birtokába került egy harcos, küzdelmes találkozón.

Szarvasi NKK–CZ-Gyulasport NKft. 30–27 (17–13)

NB II, női. Szarvas, 100 néző. V.: Biri, Kiss S. Szarvas: Nagy B. – Buzási 7, Balogh V. 4, Papp 6 (1), Hajdu 2, Nagy E. 4. Török 1. Cs.: Skorka (kapus), Fodor, Kovács B., Száva, Szöllősi 4 (3), Tasgyik, Trnyik, Závoda 2. Edző: Száva Flórián. Gyula: Antal – Nagy P. 3, Farkasinszki, Milyó 1, Szabó K. 1, Szögi 4, Hős 5 (2). Cs.: Mike, Bartóki (kapusok), Ladics 2, Lukács 4, Ilyés 3, Kovács K., Vólent 4, Szalkai. Edző: Zöldi-Tóth Kata. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.

Békéscsabai ENKSE U22–K. Szeged SE 35–25 (19–13)

NB II, női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Herceg, Piller. Békéscsaba U22: Madera-Domokos – Pétervári 9, Majoros 1, Bencsik 3, Ancsin 5, Zsemberi 6, Csányi 2. Cs.: Petrovszki (kapus), Sándor 6 (4), Szöllősi 1 (1), Fazekas 2, Áchim, Gajdács, Kiss F., Boruzs, Téglás. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/5.

Bácsalmási PVE–Csorvási SK 37–22 (19–12)

NB II, női. Kelebia, 60 néző. V.: Meilinger, Szabadi. Csorvás: Zsiga – Gelegonya 1, Gömöri 7, Zahoránné 1, Ivanics 4 (2), Kereki 7, Márton 1. Cs.: Rusz 1, Tóth-Greksza, Petrovszki, Mokrán, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

Szegedi NKE–Orosházi NKC U22 40–19 (21–7)

NB II, női. Orosháza U22: Kovács J. – Szecskó 3 (1), Mészáros 3, Igaz 2 (1), Csompora, Péter 8, Fehér. Cs.: Cseh (kapus), Leczkési 1, Faragó, Bedron 2. Edző: Nagy Ferenc. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Szeghalmi NKC–EURONOVEX USE 31–33 (17–20)

NB II, női. Szeghalom, 70 néző. V.: Horváth Z., Turák. Szeghalom: Triffa – Körtvélyesi 4, Petri 8 (4), Kovács Sz. 3 (2), Tóth J. 5, Hegedűs 7 (2), Kiss V. 3. Cs.: Csizmadia (kapus), Pincés, Szijjártó 1, Macsári, Ambrus, Csernyeczki, Hajzer, Kecskeméti, Molnár B. Edző: zsadányi Sándor. Kiállítások: 6 perc+Körtvélyesi kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/8, ill. 6/6.

Az NB II-es bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklós 20 pont (348–270), 2. Makó 75 (316–276), 3. Mezőtúr 16 (326–275), 4. Hajdúszoboszló 13 (318–293), 5. Kondoros 11 (320–342), 6. Pick Szeged U23 10 (299–266), 7. Köröstarcsa 8 (277–290), 8. Berettyó 8 (245–298), 9. Kunszentmárton 6 (304–326), 10. Békési FKC U23 6 (301–327), 11. Újkígyós 5 (279–326), 12. Szolnok 2 (274–316).

Női: 1. Szegedi NKE 17 (259–219, 9 mérk.), 2. Bácsalmás 16 (309–238, 9), 3. ENUSE 14 (288–231, 9), 4. Gyulasport 12 (312–256, 10), 5. Mizse KC 12 (314–282, 10), 6. Szeghalom 12 (288–277, 10), 7. Békéscsabai ENKSE U22 10 (285–330, 10), 8. Szarvas 9 (246–224, 9), 9. K. Szeged SE 6 (248–302, 10), 10. Csorvás 6 (254–316, 10), 11. Mezőtúr 2 (234–313, 10), 12. Orosháza U22 0 (210–302, 9).