Sakk

2022.12.31. 12:57

Erdős Viktor negyedik, ifj. Balog Imre ötödik

Budapesten, a KÖKI Bevásárlóközpontban rendezte meg pénteken délután a Mozgás és Kultúra Sportegyesület a Logikai Játékok Fesztiválja villám versenyét.

A svájci rendszerű, kilenc fordulós versenyt, 3-3 perc gondolkodási idővel, lépésenkénti két másodperc bónusz idővel rendezték meg. A viadalon negyvenegy sakkozó ült asztalhoz, köztük két Békés megyei nemzetközi nagymester. A békéscsabai Erdős Viktor, aki a Szuper-ligás Kőbánya SC csapatában játszik hat győzelemmel, egy döntetlennel, és két vereséggel, 6,5 ponttal a negyedik helyet szerezte meg. A békési származású ijf. Balog Imre – aki szintén a Kőbánya SC sakkozója – hat győzelemmel, és három vereséggel, 6 ponttal az ötödik helyen végzett. A versenyt a FIDE színekben versenyző, 18 éves orosz származású Dudin Gleb nemzetközi mester nyerte 7 ponttal.