Csabai papírforma vereség született Győrben

Sokáig jól tartotta magát az Előre NKSE a topcsapat ETO elleni bajnokin.

P. B.

Fotó: Nagy Gábor

A novemberi Európa-bajnokság miatt beiktatott hat és fél hetes szünet után a 16-szoros bajnok, 15-szörös Magyar Kupa- és ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Győr vendégeként folytatta szereplését a női kézilabda NB I.-ben az újonc Békéscsabai Előre NKSE. A címvédő és éllovas, két BL-csoportmérkőzés között lévő győrieknél több hiányzó is akad, így szerdán a két világklasszis kapus, a dán Sandra Toft, illetve a norvég Silje Solberg mellett 12 mezőnyjátékost neveztek be, köztük a 19 éves Ogonovszky Esztert és az egyaránt 18 esztendős Farkas Júliát és Farkas Eszter Nórát.

A kezdés biztató volt csabai részről, a Papp Bálint által irányított lila-fehér együttes hat perc elteltével 3–1-es előnyben volt. Aztán lassacskán belelendültek a hazaiak is, akik a 12. percben vezettek először a találkozón.

Innentől kezdve állandósult a biztos győri előny, az ENKSE azonban igyekezett tartani magát, a 41. perc végén négy gólra le is tudta faragni a hátrányát, ám a hajrá a tíz góllal először az utolsó tíz percre fordulva vezető Győré volt, amely tehát összességében magabiztosan érvényesítette a papírformát a tisztességgel helytálló Békéscsabával szemben.

Győri Audi ETO KC–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 36–24 (15–11)

NB I.-es női mérkőzés. Győr, Audi Aréna, 1027 néző. V.: Kovács-Sebők, Vastag-Réti.

ETO: S. Toft – Faluvégi D., Nze Minko 8, S. Oftedal 2, Broch 5, Anne M. Hansen 3 (1), Fodor Cs. 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Blohm 5, Schatzl Nadine 4, Ogonovszky 2 (1), Győri-Lukács 2, Farkas J. 2, Farkas E. Vezetőedző: Ambros Martín

ENKSE: Razum – Horváth G. 1, Lanisztanin 7 (2), Bucsi, Mayer Sz. 4, Gyimesi 3, Hajtai. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz L., Termány 2, Török F. 1, Andróczki 2, Kukely K. 1, Borbély M. 1, Vámosi 2 (1), Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 8–5. 23. p.: 12–8. 36. p.: 20–14. 41. p.: 22–18. 50. p.: 31–21. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 3/3.

Ambros Martín: – Elismerésem a Békéscsabának, amely nagyon jól teljesített, különösen a mérkőzés elején. Köszönet az ellenfélnek a fair szellemiségű játékért, örültem és megtisztelő, hogy keményen, mégis nagy odafigyeléssel kézilabdázott a vendégcsapat. Mi támadásban és védekezésben sem indítottuk jól a meccset, ez azért is történhetett, mert nem tudtuk megállítani a rivális lövőit, akik jól használták ki a helyzeteiket. Amikor pedig kiléptünk az átlövőkre, akkor a beállót játszották meg jól a vendégek. Szünet után ritmust tudtunk váltani és emelni a védekezésünk intenzitásán.

Papp Bálint: – Jól kezdtünk, az első félidőben sikerült tartani a mi szempontunkból egy jó eredményt és sokáig meg tudtuk valósítani azt, amit szerettünk volna. Természetesen ahogy fáradtunk és sebességet váltott az ETO, kijött a két csapat közötti különbség. A második játékrészben tíz-tizenkét percig még közel voltunk a hazaiakhoz és volt lehetőség, hogy szorosabban tartsuk az állást, de technikai hibákat követtünk el és lefutott minket a Győr. Látszott, hogy más sebességen kézilabdázik az ellenfél, a két csapat más kategória és mások is a céljai. Ettől függetlenül helytálltunk, büszke vagyok a lányokra, hiszen sok szép megoldásunk volt. A meccsre kitűzött részfeladatainkat teljesíteni tudtuk, szóval elégedettek lehetünk.