2022.08.13. 11:39

Kikaptak Pintér Andreáék

Bár kétszer is vezetett, végül 3:2-re kikapott az Eb-selejtezőkre készülő magyar női röplabda-válogatott Szlovákiától az UTE-csarnokban zajló felkészülési tornán. A csapatban két békéscsabai, Bagyinka Fanny és Pintér Andrea jutott szóhoz.

Az első játszmában végig fej fej mellett haladt a két csapat, a végjátékban azonban a mieinknek sikerült kétpontos előnyt kiharcolniuk és meg is nyerték ezt a felvonást. A másodikban viszont a szlovákok irányították a játékot, sőt, a játszma közepén hattal is vezettek. Hosszú hajrát indítottak a mieink, akik 20-nál egyenlíteni is tudtak, de a végjáték most a szlovákoknak sikerült jobban. A harmadik felvonás az elsőhöz hasonlított: végig szorosan alakult a játszma, a mieinknek a végjátékhoz érve sikerült komolyabb előnyt kiharcolnia és nyernie. A negyedikben viszont megint végig a vendégek domináltak, s ezúttal elmaradt a feltámadás is a végén, úgyhogy ez lett a meccs legsimább játszmája, s jöhetett a ráadás. Amelyet a mieink kezdtek jobban, 5:1-re is elhúztak és a térfélcserénél is vezettek 8:5-re, azonban 10-nél egyenlítettek a vendégek, lendületben maradtak és végül megnyerték a mérkőzést.

Magyarország–Szlovákia 2:3 (22, –22, 20, –16, –12)

Szilágyi utca, 150 néző. V: Jámbor, Bátkai-Katona.

Magyarország: Pintér 3, Fábián 2, Szakmáry 21, Papp 7, Németh A. 22, Kiss G. 10. Csere: Tóth F. (liberó), Gyimes 8, Török 4, Bagyinka, Szűcs K. Szövetségi kapitány: Andreas Vollmer.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 9:9, 14:15, 18:18, 22:20. II. játszma: 3:6, 6:12, 13:16, 20:20, 21:23. III. játszma: 5:4, 10:8, 14:15, 21:18. IV. játszma: 4:7, 9:9, 10:15, 13:21. V. játszma: 5:1, 8:5, 10:10, 12:13.

Andreas Vollmer: – Fontos volt, hogy magasabb szintű ellenféllel játszunk, hiszen így gyakorolhattuk az éles helyzeteket. Mindkét együttes nagyon kitett magáért, a magyar lányokra büszke vagyok, mert jól játszottak, többször is sikerült hátrányból felállniuk. Akár meg is nyerhettük volna a találkozót, a meccs végi hosszú labdameneteket akár mi is megnyerhettük volna. A legvégén egy szerencsés ütés döntött, de ebből is megtanulhattuk, hogy egy pillanatra sem veszíthetünk a koncentrációból.