Labdarúgás - NB III.

2022.08.17. 21:01

Hiába a háromgólos csabai előny

Megszerezte első góljait az NB III. Keleti csoportjában a Békéscsaba második csapat, amely azonban továbbra is pont nélkül áll. A Füzesgyarmat újabb fájó vereséget szenvedett, míg az újonc Körösladány nem tudott élni az utolsó percekben kapott büntetővel.

P. B.

Illusztráció

Forrás: shutterstock.com

A negyedik, hétközi fordulóval folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában. Az eddig gól és pont nélkül, nulla kilences gólkülönbséggel az utolsó helyen álló Békéscsaba 1912 Előre II. a kifejezetten jól rajtoló fővárosi Pénzügyőrnél vizitált és parádés első félidőt produkált, azonban a három nullára megnyert első 45 perc végül nulla pontot ért a lila-fehéreknek. A hazaiaknak húsz perc sem kellett a szünet után, hogy egy gólra felzárkózzanak, a hajrában pedig hatékonyan használták ki az emberelőnyüket – a 71. percben csereként beálló Marik Somát két perc múlva kiállították…

A Füzesgyarmati SK-ra papíron könnyebb feladat várt az első pontjait az előző hétvégén éppen Békéscsabán megszerző Eger otthonában. A hevesiek azonban most dacoltak az esélyekkel, korán megszerezték a vezetést és sovány előnyüket végig meg is tudták őrizni.

Az újonc, és az első három bajnokiján nagyszerűen teljesítő Körösladány a hozzá hasonlóan jól startoló és az egyik közvetlen riválisnak számító Tiszafüredet fogadta. A hazaiaknál Almási Miklós eltiltás miatt továbbra sem játszhatott, az eddig szintén ezen okból hiányzó Szántó Mihály viszont már ott lehetett a meccskeretben. Lászik Milánra és Szabó Marcellra viszont nem számíthatott Ekker Attila. A KMSK gyorsan előnybe került, ám a vendégek még a szünet előtt egalizáltak. A második játékrészben hiába dolgozott ki több ziccert a ladányi együttes, amely a 88. percben tizenegyesből sem tudott betalálni, így maradt a döntetlen.

Az ötödik körben, vasárnap az Előre II. a Tiszaújvárost fogadja, a Füzesgyarmathoz a Pénzügyőr érkezik, míg a Körösladány Sényőre utazik.

Pénzügyőr SE–Békéscsaba 1912 Előre II. 4–3 (0–3)

NB III.-as mérkőzés. Budapest, Pasaréti út. V.: Jakab Á. Békéscsaba II.: Tóth A. – Szabó Zs, Babinyecz, Sipaki, Bor, Trescsula, Pap Sz. (Csák, 80.), Balla, Cservenák (Komáromi, 63.), Bónus, Oláh Á. (Marik S., 71.). Edző: Szenti Zoltán, Nagy Sándor. G.: Pusztai az 50., Biró Á. a 64. (11-esből), Kasza a 83., Varga Ö. a 90., illetve Pap Sz. a 15., Bor a 40. (11-esből) és Bónus a 46. percben. Kiállítva: Marik S. (Békéscsaba II.)a 73. percben.

Eger SE–Füzesgyarmati SK 1–0 (1–0)

NB III.-as mérkőzés. Eger. V.: Gál P. Füzesgyarmat: Fildan – Urbanowski (Bajor, 46.), Raducu, Oltean, Achim Á., Kis Sz., Cigan (Bánfi D., 77.), Bódis (Szabó B., 46.), Achim S. (Orovecz, 66.), Popescu, Virág T. (Kiss G., 77.). Edző: Szabados Tamás. Szakmai koordinátor: Boros Tibor. G.: Jónyer a 15. percben. Kiállítva: Szabó B. (FSK) a 80. percben.

Körösladány MSK–Facultas-Tiszafüredi VSE 1–1 (1–1)

NB III.-as mérkőzés. Körösladány. V.: Dobai. Körösladány: Kertész – Talpalló Á., Illés R., Wéber, Papp D., Ruzsa, Zelenyánszki (Urbán, 76.), Czirok (Malkócs, 76.), Pusztai (Szántó, 46.), Burai D. I., Kisari (Csicsely, 46.). Vezetőedző: Ekker Attila. G.: Czirok a 13., illetve Szabó V. a 43. percben.

NB III., Keleti-csoport, 4. forduló. További eredmények: Kisvárda II.–Putnok 1–2, Tiszaújváros–Hatvan 2–1, Hajdúszoboszló–DVSC II. 4–0, BVSC-Zugló–Vasas FC II. 3–1, Debreceni EAC–DVTK II. 0–1, Jászberény–Sényő 2–3, BKV Előre–Karcag 0–1.