Atlétika

2022.06.25. 10:40

Oláh Barbara két év után újra bajnok

A magyar atlétika krémje ott van a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban, ahol három napon keresztül zajlik a 127. felnőtt atlétikai országos bajnokság.

Oláh Barbara

Békéscsabai szempontból különösen jól kezdődött az ob, a riói és a tokiói olimpiát is megjárt sportoló, Oláh Barbara 22:45,58-as idejének köszönhetően 2020 után ismét megnyerte az ob gyalogló versenyszámát. Az ezüstérmes Récsei Rita (23:28,99), a bronzérmes Spiller Tiziana lett (25:04,46, mindkettő Honvéd). A férfiak versenyében Helebrandt Máté, az NYSC versenyzője 19:47.52-es eredménnyel lett országos bajnok. A szám másik viharsarki gyaloglója, a fiatal Bor Bernadett 25:56,74-es idővel 5. lett.

Márton Anita

Az Egyesült Államokból gyakorlatilag a bajnokságra „beeső” Novák Natália pénteken az 1500 méteres számban erős mezőnyben 4:28,62 perccel a hatodik helyen végzett. A bajnokságot Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) nyerte 4:10,73-al.

Bejutott a rúdugrás döntőjébe Döme Adél, aki 360 centivel a hatodik helyen zárta a pénteki selejtezőt. A papírformának megfelelően első helyen került be a szombati döntőbe Márton Anita súlylökésben egy bemelegítő dobással (15,31 méter). Döntős 400 méteren Steigerwald Ernő is, 49,05 másodperces eredménnyel.