2022.05.15. 20:30

Győzött az Orosházi FKSE-Tokai

Orosházi FKSE-Tokai–Tatai AC 39–33 (20–15)

Fotó: Zsedényi Péter

NB I B-s férfi mérkőzés. Orosháza, 100 néző. V.: Győr, Hadas. Orosháza: Pajkó – Pásztor M. 6 (1), Takó 4, Tóth K. 7, Döme 10, Kovács B. 4, Lászlai 3. Cs.: Majdán 1, Varga I. (kapus), Kecskés 2, Molnár S., Kiss R., Bella 2, Mihály, Molnár G. Edző: Kovács Attila. A Tata legjobb dobója: Schneider 8 (3). Kiállítások: 14+Kovács Bence az 56. percben kizárva, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.

A tataiak tartalékosan, tizenegy játékossal érkeztek Orosházára.

Az első percekben felváltva estek a gólok, majd fokozatosan magához ragadta a mérkőzés irányítását az Orosháza (12. p.: 7–4). A folytatásban nyílt az olló a két csapat között, a 20. percben Pásztor Máté góljával már nyolccal vezettek a házigazdák, ám ezt a szünetig öt gólra csökkentette a Tata együttese.

A második félidő eleje nagy küzdelmet hozott, a 35. percben már három gólra közelítették meg a házigazdákat a vendégek (21–18), majd újra megnőtt a különbség, a 49. percben alakult ki a legnagyobb differencia, nyolc gólos (49. p.: 32–24). Egyértelmű volt az Orosháza fölénye, s a végjáték sem hozott sok izgalmat, megérdemelten győztek a hazaiak.

Kovács Attila: – Gratulálok a csapatnak! Sok gólos, közönségszórakoztató mérkőzésen arattunk győzelmet.