Győzelemmel búcsúzott a szezontól a Gyula

Deszki SC–CZ-Gyulasport Nkft. 27–36 (15–19)

Illusztráció

Forrás: shutterstock.com

Deszk, 41 néző. V.: Gecsei Renáta, Lamberg-Liszkai Melinda. Gyula: Antal – Milyó 7, Lukács 2, Csapó-Kovács H. 3 (2), Németh Cs. 3, Szabó K. 7, Vólent 2. Cs.: Madera-Domokos (kapus), Fodor-Bottó, Farkasinszki 2, Hős 1, Kertes, Nagy P. 5, Papné Lukoviczki B. 1, Kovács K. 3. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Deszk legjobb dobói: Gercsó 8 (1), Draxler D. 8. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2. A gyulai csapat győzelemmel szerette volna emlékezetessé tenni a két búcsúzó játékos, Csapó-Kovács Hajnalka és Papné Lukoviczki Beáta utolsó bajnoki mérkőzését. A hazai csapat azonban mindent elkövetett, hogy az örömüket elrontsák. A vendégek azonban nagyon komolyan vették a mérkőzést és egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük.

Hódmezővásárhelyi LKC–Szarvasi NKK 26–25 (15–15)

Kézilabda NB-II-es női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 50 néző. V.: Herceg, Piller. Szarvas: Buzási 4, Balogh 4, Papp 2 (1), Hajdú 5, Majoros 2 (1), Kovács B. 5. Cs.: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Nyerges 2, Óvári, Paska,Tasgyik, Trnyik 1, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Hódmezővásárhely legjobb dobója: Nagy E. 6. Kiállítások:18, ill.10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2. A 21. percig 2-3 góllal a szarvasiak vezettek. A folytatásban egyenlített a Vásárhely (11–11) és a szünetre is döntetlen állásnál vonultak pihenőre a keményen játszó csapatok. Fordulás után ismét a vendégek percei következtek, de a 45. percben ismét egyenlítettek a  vendéglátók, sőt az 54. percben már 26–23-ra vezettek. Szarvasi időkérés után az 58. percben Nyerges góljával egy gólra felzárkózott a Szarvas, de kiegyenlíteni már nem sikerült.

Bácsalmási PVSE–Csorvási SK 29–26 (12–16)

Női. Kelebia, 100 néző. V.: Kovacsik, Polgár. Csorvás: MIKE – GELEGONYA 2, IVANICS D. 5, RÉTI 4, VALACZKAI 7, Kurucz 5, MAJOR 1. Cs.: Zsiga (kapus), Lipták 1, Biró, Tóth-Greksza, Lévai 1, Madar, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Bácsalmás legjobb dobója: Kovács Sz. 13 (5). Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1. A hosszú utazás és a hirtelen jött meleg időjárás miatt csak az első félidőben tudta a Csorvás felülmúlni a hazaiakat. A  második félidőben elfáradtak a vendégek és a Bácsalmás begyűjtötte a két bajnoki pontot.

K. Szeged SE–Gyomaendrődi NKSE 26–26 (15–11)

Női. Szeged, 50 néző. V.: Herceg, Piller. Gyomaendrőd: Botos – Kereki N. 4, Fekécs 2, Mag 2 (1), , Dinya 2, Farkasinszki Z. 9 (1), Farkasinszki M. 2. Cs.: Gellai 1, Gyuricza 1, Pomázi, Pintér 1, Urbán 2, Werle. Edző: Lakatos Tibor. A K. Szeged SE legjobb dobója: Forgó 5(1). Kiállítások: 16, ill. 12+Csáki kizárva perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2. Az első félidőben még a szegediek domináltak, négy gólos előnnyel zárták a játékrészt. A gyomaendrődiek azonban nem adták fel és a második felvonásban utolérték vendéglátóikat és kiharcolták az egyik pontot.