2022.04.15. 19:22

Kedden itthon lezárhatja a BRSE a párharcot

MCM Diamant Kaposvár–Swietelsky Békéscsaba 0:3 (–19, -20, –21).

MCM Diamant Kaposvár–Swietelsky Békéscsaba 0:3 (–19, -20, –21) /Fotó: Imre György/

Röplabda Extraliga, női elődöntő, második mérkőzés, Kaposvár, 600 néző. V.: Tillmann Gyula, Sík Barbara. Kaposvár: Grbac, Matic, BASHNAKOVA (11), Szedmák (10), LEMMENS (10), Wirth. Csere: Szpin (liberó) Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe. Békéscsaba: Kornyijenko, GLEMBÓCZKI (10) , Pekárik (5), KLISZURA (16), DRPA  (16), Bodnár (4). Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. játszma:  2:0, 3:5, 5:5, 5:8, 7:9, 7:11, 8:14, 10:15, 11:17, 13:20, 15:21, 18:22. 2. játszma: 1:1, 5:3, 7:4, 10:6, 11:10, 12:13, 13:15, 17:18, 18:21, 3. játszma: 3:0, 4:2, 6:6, 9:7, 11:8, 14:11, 14:15, 16:18, 19:19, 21:20, 21:24.    A két együttes első találkozóját kedden a békéscsabaiak nyerték 3:1-re. A találkozón a vendégek nem számíthattak Ema Strunjakra, és Zólyomi Rebekára. Szép számú csabai szurkoló kísérte el csapatát a somogyi megyeszékhelyre.

Az első szettben a hazaiak kezdtek jobban, 3:1-re vezettek, majd a csabaiak Glembóczki vezetésével 5:3-ra fordítottak. A somogyiak 5:5-re egyenlítettek. Ezután a vendégek 8:5-ös előnyt szereztek, amikor Vincent Lacombe időt kért. A viharsarkiak tartani tudták a három-négy pontos előnyt. A játszma közepén hat pontos vezetésre tett szert a Békéscsaba, amikor ismét időt kért a hazaiak francia mestere.

Továbbra is a vendégek  irányították a játékot, igaz feljavult a hazaiak sáncmunkája, így 17:13-ra feljöttek, majd 17:22-nél Tóth Gábor időt kért, és a csabaiak 25:19-cel behúzták a szettet.

A második játszma elején felváltva estek a pontok, majd a somogyiak 5:3-as előnyt szereztek, majd 7:4-re vezettek. A hazaiak jó játékkal 10:6-ra elhúztak, amikor Tóth Gábor időt kért. A folytatásban 11:10-re jött fel a BRSE, majd 12:13-ra fordított, amikor a kaposváriak időt kértek. Felváltva estek a pontok, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni.

Szoros volt a hajrá, 18:21-nél ismét időt kért Vincent Lacombe, végül Bodnár ásznyitása zárta le játszmát.

A harmadik szettben a hazaiak kezdtek jobban, és 3:0-ra vezettek, majd a csabaiak 6:6-ra egyenlítettek. Ezt követően ismét a somogyiak percei következtek így 11:8-ra elhúztak. Felváltva estek a pontok, 14:11-es kaposvári előnynél Tóth Gábor időt kért, és nagyobb koncentrációt kért a lányoktól. A Békéscsaba ezután 15:14-re fordított, amikor a hazaiak időt kértek, majd 16:18-nál ismét magához hívta tanítványait Lacombe.

Szoros volt a játszma vége, 21:20-nál Tóth Gábor időt kért, ami használt, így a BRSE 3:0-ra győzött, és kedden lezárhatja a párharcot.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0 a Békéscsaba javára.

Voltak hibák a játékunkban, a küzdőszellemet erősíteni kell. Nem adjuk fel, harcolunk tovább

– Vincent Lacombe.

Nagyon nehéz mérkőzés volt, ezt nem mutatja az eredmény. Biztató volt, hogy jól fogadtunk, és a nyitásaink is hatékonyak