2022.04.03. 19:28

Féltucat gól a csabai kapuban

Vasas–Békéscsaba 1912 Előre 6–0 (2–0)

/Fotó: Dömötör Csaba/

NB II.-es mérkőzés, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 980 néző. V.: Zierkelbach (Szécsényi, Bertalan). Vasas: Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor (Szilágyi Sz., 80.), , Silye – Berecz, Pátkai (Márkvárt, 83.), Hinora (Szilágyi Z., 80.) – Radó (Cipf, 66.), Fecezesin (Zimonyi, 66.), Ihrig-Farkas. Vezetőedző: Kuttor Attila. Békéscsaba: Winter – Puskás (Máris, 46.), Farkas M., Bora (Fazekas, 57.), Bor (Mikló, 57.) – Hodonicki, Váradi, Sipos (Varga Sz., 71.), Horváth P. – Tóth D. (Ilyés, 57.), Pantovics. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Sárga lap: Mikló, a 65., Szivacski, a 67., Váradi, a 72. percben.

Kiállítva: Mikló (második sárga lap) a 82. percben.

Szögletarány: 5:7 (2:4).

12. perc: a korábbi csabai szélső, Ihrig-Farkas remekül csavarta el 16 méterről a labdát a jobb sarokba, 1–0.

15. perc: békéscsabai szöglet után gyors hazai kontra után Ihrig-Farkas átadása után Feczesin két méterről lőtt a csabai kapuba, 2–0.

53. perc: Ihrig-Farkas remek egyéni szóló után növelte a hazaiak előnyét, 3–0.

77. perc: Zimonyi lőtt egy kiugratás után 8 méterről a kapuba, 4–0.

86. perc: Ihrig-Farkas közelről a bal sarokba lőtt, 5–0.

90. perc: Szilágyi Sz. állította be a végeredményt, 6–0.

A csabaiaknál eltiltás miatt hiányzott Király Patrik, Lukács Raymond és Szabó Péter a vasárnap esti találkozón. Lendületesen kezdett a listavezető, a 3. percben Hodonicki mentett Radó elöl. Az első negyedórában kétgólos előnyt szerzett a Vasas a bizonytalankodó csabai védelem mellett. A 21. percben Horváth Péter indítása után Pantovics került helyzetbe, de Hinora beérte, és szerelni tudta. Öt perccel később a másik oldalon Farkas Márk mentette Radó lövését. A 35. percben szöglet után Horváth Péter 17 méteres lövését védte Jova kapus.  A 41. percben Berecz lőtt 20 méterről fölé egy visszagurított labdát.

A szünetben Schindler Szabolcs cserélt, Puskás Gábor helyére Máris Dominik állt. Az 53. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, Ihrig-Farkas lőtt a hálóba. Az 57. percben hármas cserét határozott el  a vendégek mestere. A hajrában újabb hazai gólok jöttek, a teljesen megzavarodott lila-fehérek ellen. A Vasas ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a találkozót.

Jó: Ihrig-Farkas (a mezőny legjobbja), Pátkai, Radó, Zimonyi, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni.

További eredmények:  Kecskemét–ETO FC Győr 3–2, Budaörs–Haladás 0–1, Szentlőrinc–Budafok 1–2, Csákvár–III. Ker. TVE 5–1, Siófok–Nyíregyháza 1–0, Szolnok–Pécs 1–1, Soroksár–Tiszakécske 0–1, Ajka–Dorog 3–0.