Birkózás

2022.03.01. 17:08

A szarvasi Darvas Krisztián aranyérmes

Vasárnap Győrszentivánon a Molnár Vid Bertalan Művelődési Házban rendezték meg a Diák II. korcsoportos szabadfogású országos bajnokságot. A 10-11 éves korosztálynak rendezett viadalon 132 fiatal lépett szőnyegre, köztük a Békés megyei egyesületek versenyzői.

Fotó: shutterstock.com

A 35 kg-osok között (15 induló) a Szarvasi Birkózó Egyesület sportolója, Darvas Krisztián végig remek teljesítményt nyújtott, és országos bajnoki címet nyert, így az eredményhirdetéskor felállhatott a dobogó legfelső fokára. Az Orosházi Birkózó Egyesület  (OBE) versenyzői közül Nagy Marcell a 46-kg-osok mezőnyében bronzérmet szerzett. Az OBE sportolói közül 42 kg-ban Hangya Borisz ötödik lett, 50 kg-ban Vas-Szilágyi András szintén az ötödik helyen végzett, míg a +69 kg-osok között Almási Áron a negyedik helyet szerezte meg.

A Dévaványai SE ifjú birkózója, Kotálik Csenger a 69 kg-ban lépett szőnyegre, és a negyedik helyen végzett.