2022.02.18. 19:37

Extra izgalmak után nyert a Békéscsaba

Szent Benedek RA-Swietelsky-Békéscsaba 2:3 (-23, 19, -20, 24, -12)

Extraliga női mérkőzés. Balatonfüred, 150 néző. V.: Bátkai-Katona Ágnes, Szarka. Balatonfüred: Bleicher, Szavovics 15, Koprivica 13, Sztijepics 16, Kiss G. 20, Jimmerson 5. Cs.: Fáth (liberó), Iosia 4, Vacsi 8, Lekics 1, Szerényi 1. Vezetőedző: Dejan Desznica. Békéscsaba: Kornyijenko 3, Karhu 8, Pekárik 12, Drpa 21, Kliszura 7, Zólyomi 2. Cs.: Molcsányi (liberó), Szatmári 1, Bodnár, Glemboczki 5, Strunjak 9, Bagyinka 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:6, 10:7, 12:15, 17:20, 23:23, 2. szett: 8:1, 14:5, 16:9, 21:16, 24:19. 3. szett: 3:7, 8:14, 13:14, 16:20, 20:23. 4. szett: 8:4, 11:5, 14:7, 15:11, 20:22, 24:23. 5. szett: 2:8, 3:11, 8:11, 11:13.

A Békéscsaba kezdett jobban, Pekárik és Drpa pontjaival három pontos előnyre tett szert, de jött Kiss Gréta, aki egymás után négy ponttal (benne két ásszal) fordított, 9:7-nél időt is kért Tóth Gábor, a BRSE edzője. 11:10-es csabai előnynél már Dejan Desznica nyúlt ehhez az eszközhöz. A Csaba igyekezett kézben tartani a mérkőzést, őrizte 2-3 pontos előnyét, egészen a hajráig, amikor Iosia kiegyenlített, hogy mégis a Csabáé lett az első játszma, arról Marta Drpa tehet, aki beütötte 10 pontját is.

Katasztrofálisan kezdte a 2. játszmát a BRSE, a fürediek már az elején tekintélyes különbséget alakítottak ki. Úgy tűnt, hogy a cseréiket soraiban tudó Csaba el is engedte ezt a szettet. Valamelyest sikerült felzárkóznia, de a Füred biztosan hozta a játékot.

A 3. szettben a BRSE dominált, egy nagy rohammal már nyolc pont is volt a differencia, ám ez az előny hibák sorozata után majdnem elolvadt. De csak majdnem, mert a Csaba rákapcsolt, és nagy energiát mozgósítva nagy csatában sikerült behúznia a játszmát.

A 4. felvonás hasonlóan alakult, mint a 2., Milka Sztijepics ütéseire csak ritkán volt csabai válasz. Mínusz hétről azonban elkezdett kapaszkodni a BRSE, de időkérés után Kiss Grétáék belehúztak. A Csaba azonban nem adta fel, a hajrában lefaragta hátrányát és még a vezetést is átvette. Játszma- és mérkőzéslabdáig azonban nem jutott el, mert Kiss Grétáék fordítottak és Jimerson kicsikarta a döntő szettet.

Páratlan szett következett, vagyis a forgatókönyv szerint ismét a csabaiaknak kellett a főszerepet játszani. Így is történt, a térfélcserénél 6 pontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A Balaton-partiak nyolcpontos hátrányból kezdtek zárkózni, de a végén Pekárik révén mégis a BRSE jutott játszma-, és meccslabdához. Az ádáz, 133 perces csatát saját hibáját korrigálva Drpa zárt le.

Dejan Desznica: - Vérbeli rangadót játszottunk, ahol az utolsó pillanatig kérdés volt, ki nyeri a mérkőzést. Mindkét csapat minden pontért megküzdött, hatalmas harc folyt a pályán. A röplabda már csak ilyen, nem lehet tudni, hogy az utolsó labdák kinek pattannak jobban.

Tóth Gábor: - Nehéz meccsen vagyunk túl, a Füred hozta azt a stabil játékot, amire számítottunk. Taktikailag fegyelmezetlenek voltunk, így nagy küzdelemben és nehézségek árán sikerült győzni.