Teremfoci

2022.01.16. 11:14

Összeállt a nyolcas döntő mezőnye Orosházán

Orosházán az Eötvös téri Sportcsarnokban szombaton a harmadik selejtező nap küzdelmeit rendezték az Oros Ablak-Békés Megyei Teremkupában. A nap zárását követően kialakult a nyolcas finálé programja. A Szeghalomból továbbjutó ötös mellé a Jamina SE, a Nagyszénás SE és a házigazda Orosházi MTK-ULE kvalifikálta magát a döntőbe.

Gajdács Pál

Az F-csoportban a Jamina és a Mezőkovácsháza egyaránt sikerrel vette az első két találkozóját, így az egymás elleni mérkőzésük döntötte el a továbbjutást. A rangadó 25 percen keresztül a kovácsháziak elképzelései szerint alakult, már 5–2-re is vezettek a zöld-fehérek. Az erzsébethelyiek vészkapusos játékra tértek át, és az utolsó minutára kiegyenlítettek, a döntetlen pedig jobb gólkülönbségük révén nekik kedvezett a csoportelsőséget illetően. A vasárnapi negyeddöntőben a Körösladánnyal találkozik a Jamina.

Eredmények

Jamina SE–Gádorosi LSE 6–2, gól: Pozsár 2, Miklya, Németh, Ulrich, Darányi, ill. Papp M., Tóbiás.

Mezőkovácsházi TE–OMTK-Rákóczi 6–3, gól: Györgyi Z. 2, Túri, Mittnacht, Varga G., Matuz, ill. Kádár 2, Bok.

Gádorosi LSE–Mezőkovácsházi TE 4–5, gól: Kun Szabó, Papp M., Tóbiás, Máriás, ill. Matuz 4, Varga G.

OMTK-Rákóczi–Jamina SE 1–8, gól: Dobi, ill. Pozsár 2, Miklya 2, Darányi, Kardos L., Németh, Kovács I.

Jamina SE–Mezőkovácsházi TE 5–5, gól: Darányi 3, Miklya, Bíró (öngól), ill. Mittnacht 3, Varga G. 2.

Gádorosi LSE–OMTK-Rákóczi 5–4, gól: Kun Szabó 2, Papp M. 2, Máriás, ill. Kádár 2, Bok, Dénes.

A csoport végeredménye: 1. Jamina SE 7 pont (19–8), 2. Mezőkovácsházi TE 7 (16–12), 3. Gádorosi LSE 3, 4. OMTK-Rákóczi 0.

A G-jelű négyes küzdelmeiben a Nagyszénás és a Magyarbánhegyes csapata vívott külön versenyt az elsőségért. Mindkét gárda 6 ponttal várta az egymás elleni rangadót, a szénásiak számára jobb gólarányuk miatt már a döntetlen is végső sikert ért. Ennek ellenére 2–0-ra és 3–2-re is vezettek, a jól küzdő bánhegyesiek azonban mindkétszer egalizáltak. A csata vége parázsra sikerült, Darida második találata hozta meg a kék-fehérek diadalát. A Nagyszénásra a Mezőberény vár a negyeddöntőben.

Eredmények

Nagyszénás SE–Kaszaper FC 5–1, gól: Kovács L. 3, Zábrák, Darida, ill. Melis.

Magyarbánhegyesi FC–Tótkomlósi TC 5–4, gól: Matuz 3, Hegedűs 2, ill. Kocsis 2, Moszheim, Sós.

Kaszaper FC–Magyarbánhegyesi FC 1–4, gól: Jónás, ill. Varga P. 2, Vágási, Hankó.

Tótkomlósi TC–Nagyszénás SE 2–6, gól: Bacsa, Moszheim, ill. Darida 2, Márk, Rafaj, Liska, Kovács L.

Nagyszénás SE–Magyarbánhegyesi FC 4–3, gól: Darida 2, Rafaj, Zábrák, ill. Hegedűs, Racs, ifj. Kintner.

Kaszaper FC–Tótkomlósi TC 5–2, gól: Simon B. 3, Buczku, Jónás, ill. Bacsa 2.

A csoport végeredménye: 1. Nagyszénás SE 9 pont, 2. Magyarbánhegyesi FC 6, 3. Kaszaper FC 3, 4. Tótkomlósi TC 0.

A H-csoportból a házigazda csapat léphetett tovább, a hibátlan teljesítménye ellenére közel sem akadálymentesen. Az elsőség sorsát eldöntő találkozón alaposan meggyűlt a baja a Békésszentandrással, amely már 3–1-re is vezetett, az Orosháza innen fordított parázs csatában. Az OMTK az utolsó vasárnapi negyeddöntőt vívja a Csabacsűddel.

Eredmények

Orosházi MTK-ULE–Battonyai TK 7–2, gól: Gedó 2, Fehér 2, Dajcs 2, Harangozó, ill. Kovács Z., Kiss Z.

Pusztaföldvári SZSE–Békésszentandrási HMSE 0–10, gól: Virág 3, Olasz Imre 3, Filyó, Sztricskó, Tasi K., Romhányi.

Battonyai TK–Pusztaföldvári SZSE 7–7, gól: Varga P. 3, Kiss Z. 2, Mákos, Lipták, ill. Rafael Renátó 2, Rafael Rináldó, Tóth L., Baukó, Futó, Batik.

Békésszentandrási HMSE–Orosházi MTK-ULE 3–5, gól: Virág 2, Olasz István, ill. Gedó 3, Fehér 2,

Orosházi MTK-ULE–Pusztaföldvári SZSE 7–3, gól: Miszlai 3, Szabó Á. 2, Kasuba, Fehér, ill. Batik 2, Molnár G.

Battonyai TK–Békésszentandrási HMSE 5–7, gól: Varga P. 2, Kiss Z., Kovács Z., Lipták, ill. Virág 3, Olasz István, Olasz Imre, Tasi, Boér.

A csoport végeredménye: 1. Orosházi MTK-ULE 9 pont, 2. Békésszentandrási HMSE 6, 3. Battonyai TK 1 (14–21), 4. Pusztaföldvári SZSE 1 (10–24).