Kézilabda NB II.

2021.12.06. 12:38

A Kondoros és az Újkígyós nyert, a Köröstarcsa kikapott

Egy góllal maradtak alul a köröstarcsaiak a Szolnok ellen, a Kondoros és az Újkígyós csapata pedig otthon győzedelmeskedett a férfi kézilabda-bajnokságban.

Szolnoki KCSE–Köröstarcsai KSK 31–30 (15–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szolnok, 30 néző. Vezette: Kovács I., Turák.
Köröstarcsa: PANKOTAI – OLÁH 7, Csige 4, Polgár T. 3, Kovács I. 1, Novák 2, MOLNÁR K. 3. Csere: Domokos (kapus), KECSKÉS 7, Ásós 1 (1), Bögre 2, Lukács, Répási. Edző: Molnár Zoltán. A Szolnok legjobb góldobói: Csibrány 11, Rékasi 6, Takács 6.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.

A hazaiak vezető találatára néggyel válaszoltak a tarcsaiak, akik a kezdeti lendülettel a 12. percig stabilan tartották a 4-5 gólos vezetésüket (4–9). A félidő derekán azonban néhány elhibázott támadásuk elegendő volt a szolnokiaknak, hogy szorossá tegyék a meccset (17. p.: 10–10). Szoros csata vette kezdetét, melyben rendre a vendégeknél volt a minimális fór, a házigazdák azonban szívósan tapadtak rájuk. Szünet után a tarcsaiak találtak be először, amire Csibrány egymaga hárommal felelt, egalizálva az eredményt (33. p.: 18–18). Fej-fej mellett haladtak a felek, majd egy újabb hármas szériával először álltak hárommal jobban a Tisza-partiak (43. p.: 24–21). Polgár Tibor ekkorra tartogatta góljait és Bögre is jól szállt be, így az 53. percre fordított a vendégcsapat (26–27). Hátra azonban nem dőlhetett, mert a helyiek továbbra sem törtek meg. Kiélezett csata folyt a végjátékban is, amit ezúttal a hazaiak hoztak le sikeresebben, bár az összképet tekintve a döntetlen reálisabb lett volna.

Újkígyós FISE–Kunszentmárton KSK 25–22 (11–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Gulybán, Juhász.
Újkígyós: Rákóczi – Balázs Á., Fekete L. 4, Gábor 1, Ivanics 2, Murányi B. 9 (5), Farkas B. 2. Csere: Kiss N. (kapusok), Endrei 3, Balogh L., Fekete G. 1, Tóth A., Masa 2, Lipták, Mezei G. 1. Edző: Szabó Zsolt. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 8 (1), Békési 3, Kovács A. 3.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1.

A kezdeti kiegyenlített játék után egy négyes szériával ellépett a vendégcsapat (18. p.: 4–8). Tetemesnek tűnt ez a különbség, mivel a felek fegyelmezetten védekeztek, így nehezen estek a találatok. Murányi Bálint törte meg a kígyósiak 9 perces gólcsendjét, az átlövő eredményességével a 26. minutára visszakapaszkodott a hazai együttes (9–10), ettől kezdve pedig ismét fej-fej mellett haladt a két gárda. Szünet után is a kunszentmártoniak diktálták a tempót, a házigazdák pedig futottak az eredmény után. Egy jó periódust elkapva Fekete László a 40. percben egalizált (15–15). Nagy csata vette, kezdetét, továbbra is a védőmunka dominált, a látogatók minden találatára érkezett válasz, sőt Ivanics révén a 48. percben hosszú idő után ismét az Újkígyósnál volt az előny (19–18). A látogatók próbálták tartani a lépést, de a hajrához közeledve megtorpantak, amit zsinórban négy találattal büntettek a helyiek (56. p.: 23–19), és innen már nem volt kérdés a győzelmük. Szabó Zsolt együttese remek csapatmunkával harcolta ki második őszi sikerét.

Kondorosi KK–Túrkevei VSE 43–36 (24–18)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 30 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 11, AMBRUS 7, RAFFAI 2, BAI 5, ARNÓCZKI 9, KOHLRUSZ 7 (2). Csere: Gyurcsán (kapus), Kasnyik T., Istenes I. 1, Kasnyik V. 1, Zahorecz. Edző: Kósa Balázs. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes M. 9, Nagy I. 8 (2).
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.

A mérkőzés kezdetétől folyamatosan tudta növelni előnyét a Kondoros. A vendégek a gyors lerohanásaiknak köszönhetően tartották magukat. A félidő első harmadában kialakult 5 gólos különbség a szünetig megmaradt. A fordulás után a KKK kicsit jobban figyelt a védekezésre és hamar 13 gólosra növelte előnyét. Később a kicsit kiengedő hazaiakkal szemben a túrkeveieknek is voltak jó periódusaik. Tudni lehetett, hogy nem állnak le a végéig, de a hazaiaknál a kevesebb lehetőséget kapó cserék is jó léptek be a játékba.