2021.05.09. 20:16

Hét gólt lőtt a Körösladány

Körösladány MSK–Taksony 7–1 (3–1)

Forrás: Kovács-Goda József

NB III.-as mérkőzés, Közép csoport. Körösladány, 120 néző. V.: Újhelyi. Körösladány: Ivicsevics – Szabó V., Szabó Á., Szántó, Rádai (Talpalló) – Ruzsa, Pusztai (Zelenyánszki) – Burai (Gyomai), Mácsai, Kisari – Czirok (Németh). Edző: Ekker Attila, Futaki Krisztián. Taksony: Horváth D. – Torkos, Bogár, Bacskai, Cseri – Vekker, Lengyel, Fekete M., Király – Szabó N., Fekete O. Edző: Mink Olivér.

A hazaiak a 20. percben Szántó 12 méteres lövésével szereztek vezetést, 1–0. A 32. percben Bogár 16 méteres szabadrúgásból egyenlített, 1–1. A 38. percben Mácsai 25 méteres szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba, 2–1. A 41. percben Szántó egy kapusról kipattanó labdát értékesített, 3–1. Szünet után a 73. és a 74. percben is Burai volt eredményes, majd a csereként beállt Németh, és a végén Szántó is betalált.

Az alsóházi rangadón a ladányiak győzelme teljesen megérdemelt. G.: Szántó, a 20., a 41., a 89., Mácsai, a 38., Burai, a 73., a 74., Németh, a 79., ill. Bogár, a 32. percben. Jó: Szántó, Mácsai, Ruzsa, Zelenyánszki, Burai, ill. Cseri, Bogár.

Ekker Attila, Futaki Krisztián: – Attól a színvonaltól amit hoztak a fiúk az előző mérkőzéseken most elmaradtunk. De hozzáállásban, és eredményességben rendben voltunk.

További eredmények: Bp. Honvéd II.–Monor 2–0, ESMTK–FTC II. 2–1, Szekszárd–Paks II. 1–1, Vác–Majos 1–0, Iváncsa–Dabas 2–2, Hódmezővásárhely–Újpest II. 0–2, SZVSE– KTE 0–3, Rákosmente–Dunaújváros 4–1, Dabas-Gyón–Kozármisleny 2–0.