2021.02.22. 11:22

Kiváló kapusteljesítmény is kellett a gyulai sikerhez

Mutatjuk az NB II.-es kézlabda eredményeket.

Corner Gyulasport–Szarvasi NKK 28–23 (12–12)

NB II-es mérkőzés Női. Gyula, zárt kapuk mögött. V.: Parádi, Ujhelyi. Gyula: Antal – Dr. Bányainé Szabó R. 5, Mitykó 3, Papné Lukoviczki 4, Szögi 5 (2), Hős K. 4 (1), Csapó-Kovács H. 4. Cs.: Szabó L.(kapus), Nagy N., Megyeri, Lukács 2, Medve, Vólent, Vozár, Milyó 1. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Szarvas: Juhos – Paska 2, Majoros 7 (3), Tasgyik 5, Szöllősi 3 (3), Óvári, Buzási 2. Cs.: Skorka (kapus), Ábrahám, Szabó T., Nyerges, Horváth B. 3, Nagy B., Jani, Trnyik, Závoda 1. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6. Két elszánt csapat esett egymásnak. Mindkét gárda nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre. Az első 10 percben hetespárbaj volt, melyet a vendég szarvasiak nyertek meg 4–1-re. Mindkét együttes a nagy rohanásban sok technikai hibát vétett. A gyulai kapuban Antal Xénia remek védéseivel tartotta csapatát versenyben. A 2. félidőre feljavult a hazai csapat támadójátéka és állva hagyták a három volt gyulai játékossal megerősített szarvasi csapatot (40. p.: 16–13). Ezt az előnyt a mérkőzés végéig meg is tudták őrizni, sőt növelték is a mérkőzést egy percig sem feladó Szarvas ellen.

FKSE Algyő–Csorvási SK 36–18 (18–6)

Női. Domaszék, zárt kapuk mögött. V.: Ihász, Szántó. Csorvás: Mike – Major, Kurucz 2, Madar, Réti, Nagy A. 1, Baráth B. 9. Cs.: Zsiga (kapus), Zahoránné, Valaczkai I. 5 (1), Ivanics D., Zsibrita, Kerepeczkiné, Popol 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. Az Algyő legjobb dobója: Szepesi 9. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1. A lényegesen előrébb tartó algyőiek megérdemelt győzelmet arattak a mérkőzés egyes részeiben kishitűen játszó csorvásiak ellen.

Gyomaendrődi NKSE–Kecskeméti NKSE 32–21 (13–12)

Női. Gyomaendrőd, zárt kapuk mögött. V.: Grézló, Miklós. Gyomaendrőd: Domokos – Dinya, Dinnyés, Mag 2 (1), Farkasinszki Z. 11 (3), Szűcs 3, NÉMETH K. 9. Cs.: Botos (kapus), KEREKI 5, Urbán, Werle 2. Edző: Lakatos Tibor. A Kecskemét U22 legjobb dobója: Bálint 8. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3. Szoros első félidő után a jó védekezés és a gyors, pontos befejezések hozták a kötelező győzelmet.

Bácsalmási PVSE–Szeghalmi NKC 34–33 (18–16)

Női. Kelebia, zárt kapuk mögött. V.: Gadányi, Szabó T. Szeghalom: Csizmadia – Szijjártó 5, PETRI 20 (3), Tóth J. 2, Szántó, Hegedűs 2 (1), Kiss V. 4. Cs.: Tem, Triffa (kapusok), Hajzer, Kotroczó, Pincés, Rab, Körtvélyesi, Molnár B., Czigla. Edző: Zsadányi Sándor, Pardi László. A Bácsalmás legjobb dobói: Rothpflug 11 (3), Nagy M. 8. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4. Kevesebb figyelmet fordítottak a csapatok a védekezésre. Jó mérkőzésen a 20 (!) gólt lövő Petri Ildikó extra teljesítménye is kevés volt az egyébként jól harcoló szeghalmi csapat pontszerzéséhez.

Kondorosi KK–FKSE-Algyő 29–28 (16–15)

NB II.-es mérkőzés. Férfi. Kondoros, zárt kapuk mögött. V.: Dohány, Nagy L. Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 3, AMBRUS 5, RAFFAI 13, GAZSÓ 6, Kasnyik T., Istenes I. 1. Cs.: Gyurcsán (kapus), Kasnyik V. 1, Kovács A. Edző: Kósa Balázs. Az Algyő legjobb góldobói: Temesvári 8, Vass 7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6. A szünetig állandósult a hazai csapat egy-két gólos előnye. A 2. játékrészt az Algyő kezdte jobban, amely a 40. percben már hárommal vezetett. Időkérés után a kondorosiak elővették erőtartalékaikat, ennek hatására sikerült fordítaniuk, az utolsó tíz percben pedig már nem jött új fordulat. Raffai és Ambrus rutinja rendkívül eredményesnek bizonyult a fiatal vendégek ellen.

Makói KC–Békéscsabai BDSK 34–31 (20–13)

Férfi. Makó, zárt kapuk mögött. V.: Nagy L., Szekeres. Békéscsaba: MÉZES – dr. Sári 4, Bagdi 4, RADOJEVICS 5, Vlcskó K. 5 (2), FEKETE L. 7, FARKAS B. 6. Cs.: Olajos-Tóth (kapus), MÁRTON, Fekete G., Mezei, Tóth A. Edző: ifj. Skaliczki László. A Makó legjobb góldobói: Gazsó 10, Csányi 4, Maróti 4. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2. Az első negyedórában a bajnoki címre pályázó hazaiak csak futottak az eredmény után. A fordulat a 18. percben állt be a játékba, amikor a makóiak döntetlen állásról zsinórban öt gólt dobtak. Ezt az előnyüket még növelni is tudták a szünetig. A 2. félidőben a Belvárosi szívós munkával elkezdte lefaragni a hátrányát, de rendre visszaállt a korábbi különbség. A 43. perctől szűk negyedóra alatt háromra zárkóztak fel (30–27), ám a végjátékra a szűkös létszám miatt felőrlődtek a saját maguk által diktált tempóban.

Békéscsaba DKSE–Törökszentmiklósi Székács KE 20–29 (11–12)

Férfi. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V.: Nyitrai, Tóth G. DKSE: Kecskeméti – Kéri I., Gábor 3 (1), Benkő 1, Bai, Murányi B. 10, Tusjak 5. Cs.: Újfaluczki (kapus), Novák, Németh 1, Machlik, Murányi Á., Kéri B., Szabó Zs. Edző: Vólent János. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 6, Csanádi V. 6, Szollár 5 (5). Kiállítások: 10 perc + Szabó Zs. kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5. Az első félidő szoros csatát hozott. Remekül védekeztek a csapatok, a kapusok is jól teljesítettek. Szünet után a hétközi a Gyöngyös elleni I. osztályú ifi bajnoki meccs miatti fáradalmak hatására védekezésben csökkent a hazaiak figyelme, a támadásokba pedig egyre több hiba csúszott, így végül a törökszentmiklósiak folytatni tudták a győzelmi szériájukat.

Köröstarcsai KSK–Csongrádi KSE 39–17 (18–8)

Férfi. Mezőberény, zárt kapuk mögött. V.: Feind, Kathi. Köröstarcsa: DOMOKOS – KOVÁCS L. 4, Polgár T. 4 (2), Brezowski 4, Molnár B., LŐRINCZI 7, Ivanics 2. Cs.: KISS N. (kapus), Kovács I. 3, Bögre 4, MOLNÁR S. 8, Répási 1, Papp D. 2 (1), Rácz N. Edző: Molnár Zoltán. A Csongrád legjobb góldobói: Kiss B. 3, Kovács D. 3, Kovács A. 3. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2. A kezdeti szoros eredmény után a hazaiak ritmust váltottak, nagy lelkesedéssel és eredményesen játszottak (23. p.: 15–5). A hazaiak mestere ettől kezdve tetszés szerint bevethette az új és a fiatal játékosait egyaránt. Szünet után szinte lerohanta ellenfelét a Köröstarcsa (36. p.: 24–8). és sikerült visszavágnia az őszi kellemetlen vereségért.

Az NB II.-es bajnokság állása

Férfi: 1. Törökszentmiklósi Székács 24 pont (367–276, 12 mérkőzés), 2. Makó 20 (372–274, 11), 3. Mezőtúr 16 (359–336, 12), 4. Köröstarcsa 14 (295–235, 11), 5. Algyő 11 (321–294, 10), 6. Békéscsaba DKSE 10 (304–310, 11), 7. Kunszentmárton 10 (272–291, 10), 8. Kondoros 6 (177–204, 7), 9. Kiskunmajsa 5 (252–267, 9), 10. Békéscsabai BDSK 2 (243–271, 9), 11. Csongrád 2 (181–237, 8), 12. Túrkeve 0 (238–386, 10).

Női: 1. Algyő 22 (424–214, 11), 2. Hódmezővásárhely 18 (370–296, 10), 3. K. Szeged 15 (320–302, 11), 4. Gyulasport 12 (294–257, 10), 5. Gyomaendrőd 12 (314–318, 11), 6. Csorvás 10 (291–306, 11), 7. Bácsalmás 8 (288–326, 10), 8. Szarvas 8 (299–359, 12), 9. Mezőtúr 7 (289–373, 12), 10. Szeghalom 6 (284–315, 10), 10. 11. Kecskemét U22 0 (226–333, 10).