A kötelezőt is teljesítették a viharsarkiak

A hétvégén az Omnia Pub&Food Békés az EKE-Eger KOK csapatával kosarazott.

Fotós: Shutterstock

EKE-Eger KOK–Omnia Pub&Food Békés 66:79 (12:24, 22:26, 20:11, 12:18)

Kosárlabda NB I. B-s férfi mérkőzés, Zöld csoport. Eger, zárt kapuk mögött. V.: Csabai-Kaskötő Brigitta, Menyhárt, Földi). Békés: Krisztics (16/3), Hargitai (19/3), Cvijin (12/6), Frikker (8), Balog G. (16/12). Cs.: Széphelyi (8), Vass, Mucsi, Szabó M., Balog Á., Karsai. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Eger legponterősebb játékosa: Szicsák (21).

Meleg Károly sérülés miatt nem utazott el Egerbe, s kérdéses volt Hargitai Krisztián játéka is, aki végül vállalta a játékot. A Békés jól kezdte a mérkőzést, agresszív védekezés után két gyors kosárral ellépett a hazaiaktól. Utána azonban megtorpantak, a gólcsendet az egriek törték meg egy triplával. Erre már a másik oldalon is volt válasz, és a vendég ismét átvette az irányítást, a negyed végére már 10 pont fölé nőtt a különbség.

A 2. játékrészben már 20 ponthoz közelített Hargitaiék előnye, amiben fontos szerep jutott az extra teljesítményt nyújtó Cvijin Patriknak is. Egymaga 14 lepattanót szerzett az első félidőben, s a pontszerzésből is aktívan kivette a részét. A negyedet azonban egy egri félpályáról dobott kosár zárta, így 34:50 állt az eredményjelzőn.

A 3. negyedben a hazai csapat produkált egy 14:2-es szakaszt, amivel 7 pontra felzárkózott. A Békés védekezése lazább lett, a támadásokba több hiba csúszott. A vendégek időkérése jót tett Kriszticséknek, Széphelyi hármasa és Frikker büntetője biztosította, hogy ne zárkózzon tovább az Eger.

Az utolsó játékrész elején hirtelen ismét 13 pontos előnyt alakított ki a vendég. Krisztics betörése közben a védő még személyi hibát is elkövetett, így az eredményes dobás után még egy büntetőt is dobhatott a szerb légiós, majd Balog Gábor értékesített egy hárompontosat. A hazai csapat elsősorban távolról próbálkozott, ezek a dobások azonban már rendre célt tévesztettek, s a látogató szépen őrizte a kiépített előnyét. Végül a Békés végig vezetve, kézben tartva nyerte meg szezonbeli 11. mérkőzését az utolsó helyen álló Egerrel szemben.

Balog Vilmos: – Nem volt szép mérkőzés, nem játszottunk igazán jól, de a célunkat elértük, nyertünk. Most van egy kis pihenőnk a következő mérkőzésig, amit igyekszünk hasznosan tölteni, és addig a kisebb-nagyobb sérüléssel küzdő játékosaink felépülhetnek.